Ogród

Piękne i pożyteczne dekoracje do ogrodu

Piękne i pożyteczne dekoracje do ogrodu

Każdy market budowlany z działem ogrodowym ma miejsce, gdzie znajdziemy praktyczne i ładne dekoracje do ogrodu. Importowane dekoracje do ogrodu z Chin mogą nas również niekiedy naprawdę  przyjemnie zaskoczyć jakością.

Czym kierujemy się wybierając dekoracje do ogrodu?

Priorytetem wśród kryteriów wyboru est oczywiście nasz gust i poczucie smaku.
Właśnie my spędzamy w tym ogrodzie najwięcej czasu, więc nie sugerujmy się tym, co podoba się sąsiadowi, czy przyjaciołom przychodzącym na grilla raz do roku. Oczywiście nie wolno nam jednak zapominać o tym, że jeśli chcemy mieć stylową ogrodową aranżację, to dekoracje po prostu muszą do tego stylu pasować. Gipsowy krasnal przy designerskiej bryle budynku, wśród nowoczesnej aranżacji roślinnej, raczej nie przejdzie.
Na jednym z ostatnich miejsc wśród kryteriów wyboru powinna być cena. Jeśli nie do końca stać nas na estetyczne i trwałe dekoracje do ogrodu, lepiej zaczekać z ozdabianiem do czasu, aż odkujemy się nieco po wyniszczającej finansowo budowie, niż zapełniać wymarzony ogród byle czym, byle tanio.
Jeśli mamy w sobie duszę artysty i majsterkowicza w jednym, możemy spróbować wykonać dekoracje do ogrodu własnoręcznie. Kto wie, może kiedy zaczniemy od naszego własnego, ręcznie wytwarzane dekoracje do ogrodu z czasem staną się dla nas dodatkowym źródłem gotówki?

Praktyczne dekoracje do ogrodu

Niektóre estetyczne i stylowe dekoracje do ogrodu mogą oczywiście spełniać funkcje praktyczne – na przykład lampy wolnostojące i oprawy oświetleniowe. W przypadku lamp stojących stylizowanych na latarenki w starym stylu, zyskujemy nie tylko ozdobę, ale też przyjemne, rozproszone romantycznie światło, jakie stworzy niesamowity nastrój w naszym ogrodzie.
Praktyczną dekoracją do ogrodu będą również ogrodowe kwietniki. Niektóre gatunki roślin bardzo dobrze prezentują się w doniczkach wyeksponowanych na estetycznych kwietnikach z kutego żelaza, cementu, kamienia czy nawet palet, które w ładny i praktyczny kwietnik możemy zmienić sami.

Kawa na ławeczce pod pergolą? Dlaczego nie!

Niezwykle praktyczną dekoracją do ogrodu może być również pergola. Dopasowana stylem i materiałem z którego jest wykonana, do domu i ogrodu będzie miejscem, gdzie spędzimy wiele przyjemnych chwil w towarzystwie filiżanki kawy, książki, czy miłej sąsiadki.
Pergole to praktyczne i funkcjonalne dekoracje do ogrodu znane już od średniowiecza i z pewnością będą cieszyć jeszcze niejedno pokolenie szczęśliwych posiadaczy ogrodów przydomowych. Jednak aby stanowiły dekorację, muszą być nie tylko skonstruowane z tą myślą, ale też odpowiednio obsadzone ozdobnymi pnączami.
Dzięki odpowiedniemu oświetleniu nasza pergola jako dekoracja do ogrodu, może wyjątkowo pięknie prezentować się wieczorami. Z pewnością przyciągnie wtedy wzrok sąsiadów, jeśli akurat nie mieszkamy na odludziu.
Posiadanie ogrodu, jego pielęgnacja i ozdabianie, może być źródłem prawdziwej przyjemności. Zwłaszcza kiedy odpoczywamy po dobrze wykonanej pracy.

Similar Posts