Porady

Dlaczego warto wybierać meble z naturalnego drewna?

Dlaczego warto wybierać meble z naturalnego drewna?

Eleganckie meble z elementami z naturalnego drewna to doskonały element wystroju każdego wnętrza – łączą w sobie przytulne ciepło z ponadczasowym stylem. Nic dziwnego więc, że są niezwykle chętnie wybierane zarówno przez prywatnych klientów, jak i restauracje, kancelarie prawne oraz różnego rodzaju gabinety i biura. W tym artykule przedstawimy ich najważniejsze zalety.

Drewniane meble są stylowe i niepowtarzalne

Żywe kolory drewnianych mebli wypełniają pomieszczenia gościnnym ciepłem, które sprawia, że przebywanie w nich staje się ogromną przyjemnością. Z drugiej strony głębia naturalnych barw nadaje im wyjątkowej elegancji. To niezwykłe połączenie sprawia, że meble z drewna oraz naturalnej okleiny są wspaniałym wyborem dla każdego wnętrza oraz stylu, komponując się doskonale zarówno z pokojami urządzonymi klasycznie, jak i z nowoczesnymi, awangardowymi pomieszczeniami.

Co ważne, każdy fragment drewna jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Natura uwielbia tworzyć charakterystyczne wzory, słoje, sęki i odbarwienia, które wyglądają inaczej na każdym elemencie. Jest to równie materiał łatwy w obróbce, dzięki czemu niektóre zakłady oferują wykonanie mebli na zamówienie. Przykładem może być popularna firma JNP Meble Nowak. Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala stworzyć w pełni oryginalny wystrój – dokładnie taki, o jakim się marzyło.

Meble z drewna będą służyć przez wiele lat

Jedną z największych zalet drewnianych mebli jest ich niezwykle długa żywotność, sięgająca nieraz całych dziesięcioleci. Dzięki temu ich zakup bywa bardzo opłacalny – choć istnieją tańsze alternatywy, psują się zazwyczaj znacznie szybciej, przez co w dłuższej perspektywie okazują się bardziej kosztowne. Wysokiej jakości drewno jest również niezwykle wytrzymałe. Trudno je poważnie uszkodzić – najczęściej dochodzi jedynie do zarysowania lakieru, który można bardzo łatwo uzupełnić. Na rynku istnieje wiele specyfików do maskowania lub usuwania rys i odbarwień na drewnianych płytach i okleinach.

Drewniane meble są ekologiczne

Przede wszystkim, podczas produkcji elementów drewnianych wydzielane jest mniej dwutlenku węgla niż w przypadku ich odpowiedników z tworzyw sztucznych. Stosuje się przy nich również mniej szkodliwej dla środowiska chemii. Do tego stylowe meble z drewna można łatwo odnawiać, przemalowywać i dostosowywać do nowych pomysłów na aranżacje wnętrz. Są także bardzo popularne na rynku wtórnym. W połączeniu z ich wysoką wytrzymałością sprawia to, że niezwykle rzadko się je wyrzuca i mogą bez końca znajdować nowe zastosowania.

Similar Posts