Porady

Łazienka z wanną wolnostojącą.

Łazienka z wanną wolnostojącą.

Nic tak nie odpręża po całodziennych stresach jak kąpiel w wannie z dodatkiem aromatycznych olejków. Relaks zaś będzie tym skuteczniejszy, im wygodniejsza jest wanna. Ważne jest też, aby jej ustawienie pozwalało na łatwy do niej dostęp.
Kilka porad w tej sprawie przekazuje nam doświadczony architekt wnętrz.
Komfort korzystania z wanny w dużej mierze zależy od jej wielkości i kształtu. Powinna być zatem dostatecznie długa i szeroka oraz odpowiednio wyprofilowana.
Wanna jednak to nie tylko urządzenie do kąpieli, ale także mebel, który wyznaczone sobie miejsce zajmuje przez długie lata. Ze względu na funkcje, jakie pełni, powinien być do niej swobodny dostęp, a jednocześnie kąpiel w wannie powinna zapewniać intymność.
Wybór miejsca dla wanny zależy od powierzchni łazienki. W małych często musimy zadowolić się przyściennym ustawieniem wanny, ale w dużych mamy więcej swobody w znalezieniu niestandardowego miejsca dla niej. Możemy wannę oprzeć o ścianę tylko krótszym bokiem, zapewniając dostęp do niej z trzech stron, lub też usytuować ją na środku pomieszczenia. To drugie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne i efektowne, ale i podkreśla rangę wanny w łazience. Kojarzy się też luksusem oraz przydaje łazience oryginalności.

Wanny wolnostojące pasują do łazienek zaprojektowanych we wszystkich stylach. Świetnie będą wyglądały we wnętrzach utrzymanych zarówno w tradycyjnym stylu klasycznym, jak i skandynawskim, nowoczesnym czy glamour. Do wyboru zaś mamy wprost niezliczoną ilość modeli wanien o różnych rozmiarach, kształtach i wzornictwie – od klasycznych opartych na ozdobnych nóżkach po nowoczesne formy, projektowane przez uznanych designerów. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że wokół wanny trzeba zostawić trochę wolnej przestrzeni, aby można było podziwiać jej urodę i oczywiście swobodnie z niej korzystać.
Decydując się jednak na wyeksponowanie wanny na środku łazienki, konieczne jest wcześniejsze doprowadzenie do niej instalacji wodno-kanalizacyjnej, którą ukrywa się w stropie. Dlatego najpierw trzeba zaplanować miejsce dla wanny i wybrać odpowiedni model, aby bez problemów dało się ją podłączyć do instalacji.
Po więcej praktycznych wskazówek odsyłamy na https://projektowaniewnetrz24.eu/blog

Similar Posts