Porady

Stonowany salon w szarościach – jak urządzić?

Stonowany salon w szarościach – jak urządzić?

Jeszcze nie tak dawno szarość była uważana przez wielu za nudny i nieco ponury kolor. Ale pewnego dnia wszystko się zmieniło. Najpierw zaczęli go używać popularni projektanci, później w drukowanych magazynach coraz częściej pojawiały się przykładowe aranżacje, w których dominowała ta barwa, aż wreszcie szarość stała się jednym z najpopularniejszych kolorów w wystroju wnętrz. Dziś uważa się ją za bardzo wszechstronny odcień – jest bardziej wyrafinowana od beżu i łatwiejsza do komponowania niż czerń czy biel. Salon w szarościach może być niesamowicie szykowny, a także całkiem przytulny.

Na co uważać, projektując salon w szarościach?

Szary to bardzo bezpieczny, neutralny kolor, który występuje w wielu odcieniach. Trudno popełnić gafę, wykorzystując go w swoim mieszkaniu. Jest najlepszym wyborem dla osób kochających coś minimalistycznego, klasycznego, ale jednocześnie stylowego oraz niepowtarzalnego. To detale, takie jak poduszki, meble czy obrazy na tle szarości są odpowiedzialne za kierunek, w którym podąży charakter pomieszczenia. Uważaj jednak, by nie przytłoczyć stonowanej szarości zbyt dużą liczbą dodatków. Jeśli chcesz zachować w swoim salonie ładną i jasną przestrzeń, bladoszary jest świetną alternatywą dla takich barw jak biały czy beż. Idealny rezultat otrzymasz, gdy połączysz szarość z delikatnymi niebieskimi akcentami czy naturalnym drewnem.

Duże znaczenie w tworzeniu atmosfery w salonie mają również materiały, z których wykonane są meble czy obicia. Jedwab, aksamit i inne luksusowe tkaniny nadadzą wnętrzu wytworny, szykowny charakter. Pamiętaj o tym, że szarość bardzo mocno pochłania światło. Warto więc zadbać o odpowiedni poziom nasłonecznienia – lustro ustawione naprzeciwko okna może być świetnym rozwiązaniem. Wystrzegaj się łączenia szarych ścian z meblami w takim samym kolorze.

Szary jako doskonałe płótno dla każdego dzieła Twojej wyobraźni

Kolory, takie jak Light Grey z kolekcji Beckers Designer Colour, idealnie sprawdzają się, gdy chcesz stworzyć stonowane tło dla wielu aranżacji. Wystrój salonu w szarościach bardzo łatwo możesz zmieniać, dopasowując go np. do pór roku. Latem cienkie i lekkie narzuty w żywych kolorach będą dodawać energii wszystkim osobom przebywającym w salonie. Zimą cięższe tkaniny o cieplejszych odcieniach zbudują bardzo przytulny klimat. Szare ściany ułatwiają znalezienie wewnętrznej równowagi. Świetnie sprawdzą się nie tylko w przypadku odpoczynku, ale i jako tło spotkań z najbliższymi czy przestrzeń, w której bez problemu skupisz się na swojej pracy.

www.beckers.pl

Similar Posts