Porady

Łazienka czarna z drewnem – eleganckie i przytulne wnętrze

Łazienka czarna z drewnem – eleganckie i przytulne wnętrze

Podczas aranżacji wnętrza łazienki warto zastosować rozwiązania, które uczynią pomieszczenie nie tylko funkcjonalnym, ale i eleganckim. Łazienka czarna z drewnem to połączenie, które idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji. Na co zwrócić uwagę, urządzając łazienkę w czerni?

 

Urządzanie łazienki w jasnych barwach jest popularne, jednak trudno w tym przypadku o osiągnięcie efektu, które zapiera dech w piersiach. Decydując się na ciemną łazienkę, mamy pewność, że wystrój pomieszczenia będzie przyciągał wzrok i budził zachwyt wśród gości. Czerń jest bowiem bardzo elegancka, a łącząc ją z dodatkami w innych odcieniach, możemy urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu. Czarno-drewniana łazienka to strzał w dziesiątkę. Dlaczego warto połączyć czerń z drewnianymi dodatkami?

 

Łazienka czarna z drewnem – dlaczego warto?

 

Czerń to uniwersalny, a zarazem elegancki kolor, który świetnie prezentuje się w każdym wnętrzu i pasuje do każdego stylu. Dobrze też komponuje się z różnymi dodatkami. Łazienka czarna z drewnem to idealne połączenie, które zestawia elegancką czerń z przytulnymi drewnianymi elementami. Warto jednak pamiętać, że łazienka urządzona cała w czerni niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem. Czarne płytki, czarna armatura i meble to zdecydowanie za dużo. Wbrew pozorom takie rozwiązanie da nam mało wyrazisty efekt.

 

Czerń trzeba więc połączyć z innymi kolorami, a wybór jest praktycznie nieograniczony, ponieważ kolor ten idealnie komponuje się z różnymi dodatkami. Zestawiona z drewnem czarna łazienka wprowadza do pomieszczenia niesamowity klimat. Można wybrać drewniane meble, półki, czy też zdecydować się na położenie płytek imitujących drewno. Odpowiednie zestawienie czarnych i drewnianych elementów pozwala uzyskać spójne wnętrze – eleganckie, a zarazem przytulne.

 

Czarna łazienka z drewnem – kiedy się sprawdzi?

 

Planując czarną łazienkę, trzeba pamiętać, że czerń nie w każdym pomieszczeniu się sprawdzi. Nie jest to bowiem odpowiedni kolor do małych pomieszczeń, ponieważ pomniejsza je optycznie. Niewielka łazienka urządzona w czerni będzie więc przytłaczająca i mało przytulna. Czerń świetnie sprawdza się natomiast w większych pomieszczeniach. Jednak czarne elementy można zastosować praktycznie w każdym wnętrzu, jeśli zestawimy ten kolor z jaśniejszymi dodatkami. Drewniane meble ocieplają wnętrze, czyniąc je przytulnym. Popularnym rozwiązaniem jest też zastosowanie ciemnych elementów tylko w niektórych miejscach. Czarnymi płytkami możemy wyłożyć niektóre strefy, np. kabinę prysznicową lub ścianę za umywalką. Dzięki temu można zastosować czerń również w mniejszych pomieszczeniach. Chcąc położyć czarne płytki na większości ścian, warto zastosować np. płytki imitujące drewno na jednej ścianie. 

 

Łazienka czarno-drewniana to tylko jeden z pomysłów na zastosowanie czerni w łazience. Kolor ten łączy się też świetnie z bielą, tworząc kontrastowe wnętrze, które wygląda niezwykle stylowo. Można też postawić na białą ceramikę i baterię podtynkową,  które nieco rozjaśnią wnętrze. Również czarno-szara łazienka jest dobrym pomysłem. Jest to popularne rozwiązanie, dzięki któremu uzyskujemy neutralną przestrzeń, gdzie dominuje szarość z mocnymi czarnymi akcentami. Również połączenie czerni ze złotem świetnie się prezentuje, uzyskujemy bowiem w ten sposób łazienkę w stylu glamour. Można wybrać złote płytki lub złotą armaturę, która świetnie sprawdza się zamiast klasycznych srebrnych baterii. Warto więc rozważyć czarne akcenty w swojej łazience, ponieważ kolor ten pozwala uzyskać niesamowity efekt.

Similar Posts