Porady

Marzy Ci się pojemna lodówka? Poznaj zalety lodówki Side by Side!

Na rynku możemy znaleźć wiele różnych modeli lodówek, które są dostosowane do różnych potrzeb i preferencji. Duży wybór dla każdego, kto poszukuje odpowiedniej chłodziarki dla siebie, z jednej strony cieszy, ale z drugiej może dostarczyć wielu potencjalnych wątpliwości przy zakupie. Z tego powodu dzisiaj weźmiemy pod lupę lodówkę Side by Side i zastanowimy się, jakie największe zalety może nam zaoferować lodówka dwudrzwiowa. Zapraszamy do czytania!

Czym jest lodówka Side by Side?

Na samym wstępie warto pokrótce wyjaśnić, czym w ogóle jest lodówka Side by Side, gdyż ten termin może brzmieć tajemniczo dla niektórych z nas. Mówiąc najbardziej ogólnie, lodówka Side by Side to lodówka dwudrzwiowa – jedne jej drzwiczki prowadzą do komory chłodzącej, natomiast drugie do komory zamrażalnika.

Kiedy spojrzymy na lodówkę Side by Side, na pierwszy rzut oka zobaczymy różnicę pomiędzy nią a klasyczną lodówką z zamrażalnikiem na dole. Pamiętajmy jednak, że Side by Side to nie jedyny typ dużych chłodziarek z większą ilością drzwi. Każda osoba, która poszukuje takiego rozwiązania do swojej kuchni, może postawić jeszcze na lodówki Multidoor i Frenchdoor, które cechują się innym ułożeniem drzwiczek – w Side by Side z jednej strony są drzwi do zamrażarki, z drugiej do lodówki, natomiast we wspomnianych rodzajach chłodziarek może to wyglądać na wiele sposobów.

Lodówka z kostkarką i Wi-Fi? Zalety Side by Side

Lodówki Side by Side to niezwykle praktyczne i funkcjonalne urządzenia, które mogą pomóc w organizacji każdej kuchni. Dlaczego? Ich podstawową zaletą jest ogromna ilość przestrzeni w środku. W lodówce Side by Side bez problemu zmieścimy nawet największe zakupy, dodatkowo będziemy mieli znacznie więcej miejsca na mrożone artykuły, niż ma to miejsce w przypadku klasycznej lodówki. Przykładowo, w lodówce Samsung z kostkarką (model RS68N8241B1) dostajemy aż 360 litrów pojemności, jeśli chodzi o komorę chłodzącą i 175 litrów przestrzeni w zamrażarce. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę, że tego typu lodówka będzie pobierała nam nieco więcej prądu niż klasyczna chłodziarka, co jest wynikiem właśnie jej większej pojemności.

Wspomnieliśmy o kostkarce, która może nie jest niezbędnym wyposażeniem każdej lodówki, ale może się okazać bardzo przydatna podczas upalnych dni. Warto zauważyć, że lodówka z kostkarką to przeważnie model Side by Side, jak wspomniana wcześniej lodówka Samsung z kostkarką No Frost RS50N3913BC oraz modele Multidoor i Frenchdoor. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z bardzo prostego powodu – w bardziej pojemnej chłodziarce znacznie łatwiej jest zmieścić kostkarkę.

Jeśli ktoś szuka chłodziarki, która cechuje się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, również powinien postawić na modele Side by Side i Multidoor. Spośród nich najłatwiej będzie wybrać chociażby egzemplarz lodówki, który będzie obsługiwał Wi-Fi – takie rozwiązanie pomoże nam kontrolować stan naszych produktów w domu, nawet kiedy akurat będziemy przebywali gdzieś indziej, czy sterować naszą chłodziarką z wygodnej pozycji na kanapie. Przykładem jest Samsung RS68A88CB1.

Lodówka Side by Side ma bardzo dużo zalet – duże rozmiary, ogromny zamrażalnik czy zastosowanie nowoczesnych technologii. To dobry wybór dla każdej osoby, która nie lubi zbyt często chodzić do sklepu – z modelem Side by Side i jego pojemnością będziemy musieli robić to znacznie rzadziej.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

 

Similar Posts