Porady

Lampa nad stół. Jaką lampę powiesić nad stołem w salonie i jadalni?

Lampa nad stół. Jaką lampę powiesić nad stołem w salonie i jadalni?

Właściwy dobór oświetlenia do salonu i jadalni jest szczególnie ważny, pozwala stworzyć w domu wyjątkowy klimat, a jednocześnie jest to inwestycja w nasze dobre samopoczucie. Odpowiednie natężenie światła oraz przemyślana ilość punktów świetlnych pozwala w pełni cieszyć się wspólnymi chwilami w gronie najbliższych.

W zależności od wielkości pomieszczenia oraz założeń naszej aranżacji, możemy wybrać różne opcje oświetlenia. Na rynku są obecnie dostępne lampy sufitowe oraz ścienne, ale też stojące. Rodzaj, wielkość, kolorystyka oraz natężenie światła powinny być dopasowane do stylistyki oraz całkowitej powierzchni salonu i jadalni.

Lampy sufitowe do salonu i jadalni – jaką wybrać?

Spośród wielu modeli lamp sufitowych najlepiej wybrać takie, które dodadzą blasku naszej aranżacji. Zarówno miłośnicy nowoczesnego designu, jak też pasjonaci retro i klasyki znajdą na rynku coś dla siebie: awangardowe lampy wiszące, minimalistyczne kinkiety z wieloma punktami świetlnymi LED, jak również rozłożyste oldschoolowe żyrandole stylizowane na minione epoki. Przy wyborze ogranicza nas jedynie wyobraźnia i … budżet.

Niezwykle istotnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze lampy sufitowej, jest wysokość oraz wielkość pomieszczenia. Pamiętajmy, że zbyt duży kinkiet może przytłoczyć wizualnie nasze wnętrze, przez co stanie się ono mniejsze niż jest w istocie. Lampy wiszące z wieloma punktami światła będą z kolei świetną alternatywą do dużych jadalni.

Centralnie czy w kilku punktach, czyli jak dobrać oświetlenie do jadalni i salonu

Nowoczesne lampy sufitowe dają ogromne możliwości w zakresie aranżacji wnętrz. Do lamusa odchodzi idea wieszania lampek w centralnym punkcie stropu. Jeśli jesteśmy na etapie projektowania jadalni lub salonu, warto przeanalizować schemat instalacji i zaprojektować ją tak, byśmy mieli możliwość zamontowania lamp nie tylko na suficie, ale też na ścianach.

Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami lamp sufitowych, wybierzmy takie, które w optymalny sposób wydobędą piękno i klimat naszego wnętrza. Postawmy na innowacyjne plafony z linii Zuma Line, Line Plus lub spot lighty. Modele dostępne na meble.pl łączą w sobie piękno, nowoczesność i funkcjonalność, co pozwala wykreować nietuzinkową aranżację na miarę Twoich potrzeb.

Jaki kolor lampy sufitowej?

Zanim dokonamy zakupu lampy, skoncentrujmy się na kolorystyce całego wnętrza – w szczególności sufitu. W przypadku tradycyjnych, białych kolorów warto postawić na lampy sufitowe kontrastujące, czyli czarne lub szare, dzięki czemu zyskamy niebanalną, współczesną stylizację. Miłośnicy prostoty i minimalistycznych koncepcji mogą tu sięgnąć po modele białe, wiszące lub wewnętrzne, co sprawi, że zyskamy jednolitą, spójną przestrzeń. Osoby, które mają w jadalni drewniany strop, mogą postawić na awangardę i kontrasty.

W dobie mody na industrial, czyli elementy przemysłowe w nowoczesnym designie, świetnym rozwiązaniem w zakresie urządzania salonu i jadalni są lampy sufitowe metalowe, mosiężne, stalowe lub z dodatkami ze szkła. Świetną alternatywą wobec mosiądzu jest też metal malowany proszkowo na kolor czarny, co czyni każde wnętrze eleganckim i stylowym.

Nowy wymiar lamp sufitowych

Lampa sufitowa wraca do łask, szturmem podbijając nowoczesne aranżacje jadalni oraz salonów, to must have osób, które cenią nowoczesność, elegancję i stylowy design. Do popularnych i cenionych modeli należą tu lampy wewnętrzne linii Zuma Line z jednym lub kilkoma punktami świetlnymi. Przy zakupie lampy warto też rozważyć możliwość regulacji długości i zasięgu linii światła, by móc optymalnie wykorzystać potencjał naszej przestrzeni.

Nowoczesność niejedno ma imię, dlatego twórcy współczesnych lamp sufitowych zaskakują nieszablonowym podejściem do kwestii oświetlenia. Poszukiwacze niebanalnych rozwiązań mogą więc sięgnąć po takie modele jak Zuma Lina Peira, Ponta, Tango, Zuma Lina Kano lub Polygon. Aranżacja wzbogacona o ten niepokorny design, zyskuje wielowymiarowość i piękno.

Similar Posts