Ogród

Krzesła ogrodowe – komfort i funkcjonalność

Krzesła ogrodowe – komfort i funkcjonalność

W okresie letnim dużą popularnością cieszy się odpoczynek w ogrodzie. Możemy wypoczywać w towarzystwie znajomych, przyjaciół lub sami. Ważnymi elementami są krzesła, które znajdują się w naszym ogródku. Jakie wybrać? Jak o nie zadbać? Na te i wiele innych pytań odpowiemy.

  1. Rodzaje krzeseł ogrodowych – jaki materiał wybrać?
  2. Jak wybrać styl i wysokość krzeseł do stołu ogrodowego?
  3. Jak odpowiednio dbać o krzesła ogrodowe?

Lato, to czas grillów, picia na świeżym powietrzu zimnych drinków, czy soków, spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Wszystko to dzieje się zazwyczaj na naszym tarasie, w ogrodzie lub na działce. Można tez odpoczywać samemu, na przykład czytając książkę. Jednak niezależnie, co wybierzemy przyda się wyposażenie, czyli meble ogrodowe, takie, jak krzesła, czy stół. Sklepy zalewają nas w tym okresie ofertami mebli ogrodowych – wybór jest naprawdę szeroki. Jakie wybrać? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Do tego zaraz przejdziemy. Esteci powiedzą nam, że ogród, czy taras ma przede wszystkim ładnie wyglądać. Praktycy postawią na wygodę. My uważamy, że jedno i drugie można śmiało połączyć.

Rodzaje krzeseł ogrodowych – jaki materiał wybrać?

Zaczniemy od wyboru materiałów, których mają być meble, a w szczególności krzesła, które powinny być estetyczne i wygodne. Komplety drewniane wciąż cieszą się największą popularnością w śród klientów. Mamy do wyboru zestawy tworzone w całości z drewna, albo modele z żeliwa lub stali i drewnianych desek. Drugi typ ma tę zaletę, że jest bardziej stabilny dzięki ciężkim, metalowym stelażom. Kolejnym rodzajem tworzywa, z którego powstają meble jest rattan. Cechuje go elegancja, choć są mało odporne na warunki atmosferyczne takie, jak deszcz, czy nasłonecznienie. Warto zaznaczyć, że zdają egzamin na zadaszonych tarasach i w zimowych ogrodach. Ze względu na wcześniej wspomnianą słaba odporność na warunki atmosferyczne ludzie częściej wybierają technorattan. Jest równie elegancki, ale odporniejszy. Jak powstają takie krzesła? Tworzone są z włókien wykonanych z tworzywa sztucznego, wyplecionych ręcznie na metalowym stelażu. Nie należą do tanich ze względu na technikę ich wytwarzania. Jeżeli chcemy tańszą wersję, to możemy wybrać krzesła z tworzyw sztucznych imitujących technorattanowe. Warto wiedzieć, że takie zestawy pięknie się prezentują, ale maja jeszcze inne zalety. Są odporne na wodę, promienie słoneczne, a także temperatury. To nie wszystko z tego, co mamy do wyboru. Są również krzesła i komplety ogrodowe zestawy łączące wcześniej wspomniane tworzywo i metal, a nawet uzupełnione gładkimi powierzchniami nawiązującymi do struktury drewna. Przejdźmy dalej. Klasykiem na działkach oraz w ogródkach są krzesła plastikowe. Ułatwia to ich przenoszenie z miejsca na miejsce, bo charakteryzuje je lekkość. Dostępne są w różnych kolorach, kształtach i wzorach. Na koniec warto również zwrócić uwagę na krzesła metalowe. Ładnie się prezentują, a dodatkowo są wytrzymałe. Producenci metalowe stelaże uzupełniają rozmaitymi materiałami, takimi jak: szkło poliwood i wiele innych. Materiały te odpowiednio zabezpiecza się przed wpływem czynników atmosferycznych. Opisaliśmy krzesła z wielu rodzajów tworzyw. Wybór jest ogromny. Od czego powinien zależeć? Przede wszystkim od oczekiwań wobec funkcjonalności mebla i naszego gustu. Tutaj znajdzie się coś dla wybrednych: https://www.sfmeble.pl/ogrod/meble-ogrodowe/krzesla-ogrodowe.html.  

Jak dobrać styl i wysokość krzeseł do stołu ogrodowego?

We wcześniejszym akapicie opisywaliśmy rodzaje tworzywa, z których są robione meble ogrodowe. Jak dobrać styl i wysokość krzeseł do stołu ogrodowego? Najprostszym rozwiązaniem jest kupno kompletu. Jednak gdy nie mamy takiej możliwości lub nie chcemy z niej skorzystać i dobrać sami komplet, warto uruchomić kreatywność oraz własne upodobania. Na przykład meble drewniane mogą się świetnie komponować z tymi wykonanymi z wikliny, wiec do stołu drewnianego dostawiamy wiklinowe krzesła. Możemy dobrać też kolorystycznie. Czerń i biel ładnie się razem komponuje, choć dbanie o ich czystość, gdy mówimy o meblach ogrodowych, może być uciążliwa dla osób użytkujących. Beże można połączyć z brązami, niebieskim lub również z czernią. Takich zestawów kolorystycznych możemy podawać wiele – najlepiej będzie, jak sami je dobierzecie wedle własnego upodobania. Pozostała jeszcze kwestia wysokości krzeseł. Najlepiej, gdy siedzisko będzie sięgać do połowy długości nóg stołu – to zapewni nam wygode (nie będzie ani za wysoko, ani za nisko).

Jak odpowiednio dbać o krzesła ogrodowe?

Została do wyjaśnienia ostatnia kwestia: dbałość o krzesła ogrodowe. Jak to robić? Wszystko zależy od tego, z czego są wykonane. Drewno wymaga regularnej konserwacji oraz pielęgnacji. W okresie zimowym powinno się je magazynować. Podobnie jest z rattanem – z ta różnica, że przechowujemy takie krzesła w suchym i niezbyt nagrzanym pomieszczeniu. Imitacja rattanu i technorattan również nie wymagają od posiadacza mebla skomplikowanych czynność przy utrzymaniu czynności. Plastikowe wystarczy przetrzeć mokrą szmatką – również nic trudnego. Dbałość o meble ogrodowe jest bardzo ważna – im bardziej będziemy o nie dbać, tym dłużej będą nam służyć. Można z nich korzystać podczas grillów z rodziną, przyjaciółmi, czy znajomymi, albo podczas odpoczynku sam na sam w ogrodzie.

Similar Posts