Meble

Barek w dobrym stylu

Barek w dobrym stylu

Bujne życie towarzyskie, czy też przyjemność wypicia drinka po męczącym dniu w pracy – barek zawsze się przyda. Ten mebel ma w sobie spory potencjał. Może być dużą konstrukcją stacjonarną, która zajmie centralne miejsce w kuchni, łącząc się z wysokim barem oraz dobrze dobranymi hokerami, ale może też być niepozornym stolikiem na kółkach, który bez trudu przemieścimy tam, gdzie jest nam to potrzebne. Najważniejsze, by był zawsze dobrze zaopatrzony, a goście którzy przy nim się grupują, muszą się dobrze bawić. Warto więc dobrze się rozejrzeć przed jego zakupem, tak aby wybrać ten, który spełni pokładane w nim nadzieje. Dzięki barkowi nasze mieszkanie zyska dodatkowy sznyt, na który nasi znajomi i znajome na pewno zwrócą uwagę.

1. Jak wybrać najlepszy barek do salonu czy kuchni?
2. Jak wybrać odpowiedni rodzaj i wielkość barku?
3. Barek na kółkach – czy warto się na niego zdecydować?
4. Barek a wystrój wnętrza
5. Najlepsze miejsce na barek – salon, jadalnia, a może kuchnia?

Jak wybrać najlepszy barek do salonu czy kuchni?

To, czy zdecydujemy się na barek w kuchni, czy też w salonie będzie wypadkową tego, jak duże jest nasze mieszkanie. W przypadku dużych apartamentów, czy też wolnostojących domów, barki mogą być nawet dwa. W przypadku nieco mniejszych mieszkań, gdzie często salon płynnie przechodzi w kuchnię, dobrym rozwiązaniem będzie barek posadowiony w kuchni. Bliskość blatów, na których możemy przygotować składniki koktajli, czy też lodówki z kostkarką do lodu, na pewno nam to ułatwi, a zarazem zminimalizuje ryzyko zabrudzenia kanapy, czy też dywanu podczas przygotowywania napojów. Dobrze dobrany barek do salonu lub kuchni na pewno stworzy dodatkowy klimat, który dobrze wpłynie na naszych gości.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj i wielkość barku?

Wybór wielkości barku powinien być podyktowany tym, czy zamierzamy z niego uczynić centralny punkt w naszym mieszkaniu lub domu, czy też ma być on zaledwie dodatkowym elementem wyposażenia. Najważniejsze, by zaaranżować go tak, aby dobrze spędzało się w jego pobliżu wolny czas. Na pewno powinno być przy nim dość sporo wolnego miejsca, co ułatwi wszystkim przemieszczanie się i komunikację. Jeśli myślimy o nim na poważnie, to być może warto go uwzględnić już na etapie projektowania wystroju mieszkania. Dzięki temu możemy zyskać ciekawe rozwiązania techniczne i zaoszczędzić sporo miejsca. Dobrze jest wówczas pomyśleć o blacie, czy też oszklonej szafce na kieliszki i alkohol. Z kolei barek z hokerami nada przestrzeni barowej odpowiedniego blasku, który warto podkreślić dobrze dobranym oświetleniem.

Barek na kółkach – czy warto się na niego zdecydować?

Jeśli przewidujemy konieczność przemieszczania się z zapasami alkoholi czy też innych napojów po mieszkaniu, możemy zastanowić się nad nabyciem eleganckiego barku na kółkach. Umożliwi on nam korzystanie z uroków życia w ogrodzie, na tarasie, czy też na przydomowym basenie. Może to być bardzo dobre uzupełnienie barku stacjonarnego w innej części domu. Tam przygotujemy to, co potrzeba, a potem przewieziemy to na drugi koniec mieszkania. Także w małych mieszkaniach barek na kółkach może spełnić swoją rolę. Łatwo go ustawić na balkonie w bloku i korzystać z jego możliwości. Barek taki może również pełnić rolę stolika kawowego, a więc może mieć więcej niż jedną funkcję. Możemy na nim także przewieźć desery, czy niewielkie przekąski, bez konieczności paradowania z tacami po mieszkaniu. W dużym stopniu ułatwia on życie na każdym przyjęciu.

Barek a wystrój wnętrza

Dobrze dobrany barek musi być integralną częścią mieszkania, w którym się znajduje. Obecnie mamy całą masę możliwości, aby tak właśnie się stało. Najlepiej by było, gdyby był on utrzymany w tej samej konwencji, w jakiej jest reszta wystroju mieszkania. Dobrze jest więc uwzględnić go już na etapie projektowania wystroju. Każdy projektant czy też projektantka na pewno chętnie to uczynią. Oszklone barki z dużą ilością stali oraz płaskich, np. marmurowych powierzchni na pewno sprawdzą się w nowoczesnych oraz minimalistycznych wnętrzach. Te drewniane oraz bardziej przytulne mogą być intrygującym uzupełnieniem jadalni albo kuchni w wiejskim domku. Najważniejsze, by barek dawał nam przyjemność, zwłaszcza gdy lubimy z niego często korzystać. Jeśli świętujemy rzadko, niekoniecznie musimy w niego inwestować. Jest to dość spory wydatek, który trzeba dokładnie przemyśleć.

Najlepsze miejsce na barek – salon, jadalnia, a może kuchnia?

To, gdzie ostatecznie umieścimy nasze domowe centrum dowodzenia napojami oraz drinkami, zależy tylko i wyłącznie od nas. Jedni preferują salon, ktoś inny woli kuchnię, ktoś się zdecyduje na jadalnię. Dobrze by było, gdyby miejsce na barek było jasno określone a także wydzielone. Dzięki temu będziemy mogli się skupić li tylko na dobrej atmosferze niezobowiązującego spotkania. Takie rozwiązania mają swój potencjał. Solidne barki z eleganckimi hokerami na pewno zrobią wrażenie na naszych gościach, ale i nieduży, dobrze zaopatrzony barek na kółkach, na balkonie w sierpniową noc będzie miał swój potencjał.

Similar Posts