Projektowanie

Jakie są trendy w urządzaniu?

Jakie są trendy w urządzaniu?

Jakie kolory będą królować we wnętrzach tego roku? Jakie meble są już niemodne, a na jakie warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy nowocześnie urządzić swój dom lub mieszkanie? Jakie płytki położyć w kuchni, a jakie w łazience, by służyły nam jeszcze wiele lat, nie znudziły się i były na czasie? Na te pytania udzielamy poniżej wyczerpujących odpowiedzi

Jakie są trendy w urządzaniu?

Jakie kolory będą królować we wnętrzach tego roku? Jakie meble są już niemodne, a na jakie warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy nowocześnie urządzić swój dom lub mieszkanie? Jakie płytki położyć w kuchni, a jakie w łazience, by służyły nam jeszcze wiele lat, nie znudziły się i były na czasie? Na te pytania udzielamy poniżej wyczerpujących odpowiedzi. 

Trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz

Trudno nam się rozstać z bielą i szarością, które niepodzielnie panują w naszych wnętrzach już od wielu lat. Warto jednak wypróbować czegoś nowego. Dodać dekorację, kupić kolorowy koc lub poduszkę, które wprowadzą nową energię do pomieszczenia. W tym roku prym we wnętrzach będzie wiódł kolor karmelowy spiced honey, ale także koralowy, pomarańczowy, morelowy i brzoskwiniowy. Modne kolory we wnętrzach to także beż, kawa z mlekiem i czekolada. Osoby spragnione słodkiego, delikatnego koloru w domu i mieszkaniu z pewnością ucieszy fakt, że trendy kolorystyczne wskazują obecnie także na jasny, pudrowy róż. W eleganckich, ekskluzywnych kuchniach i łazienkach typu spa znajdą swoje miejsce takie barwy jak czerń oraz intensywne kolory kamieni szlachetnych: szmaragdu, szafiru, rubinu i ametystu. 

Najnowsze trendy meblowe

Przyzwyczajeni do prostych w formie mebli w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy industrialnym? A może znudzeni ich surowością i spragnieni miękkich, ciepłych kanap? Doskonale! Najnowsze trendy wskazują, iż meble o obłych kształtach są obecnie bardzo pożądane! Zaokrąglone tapicerki sof i foteli, gięte nóżki krzeseł, okrągłe stoliki – to miła dla oka odmiana. Nadal modne będą skórzane kanapy w ciepłych kolorach karmelu i czekolady. Rezygnujemy z cienkich, drewnianych nóżek charakterystycznych dla stylu skandynawskiego. Zastępujemy je podstawami z metalu w wersji chromowanej, mosiężnej lub złotej. Warto też zwrócić uwagę na przysadziste meble bez nóżek. 

Najmodniejsze płytki

Wykończenie kuchni lub łazienki płytkami może budzić wiele wątpliwości: jaki rodzaj płytek wybrać spośród ogromu rodzajów, kształtów, faktur i kolorów? Być może warto posiłkować się tu znajomością najnowszych trendów. Niezwykle efektowne i modne są na przykład ręcznie robione płytki o naturalnych barwach i niecodziennych formatach. Mozaika z metalizującą powłoką wprowadzi do wnętrza powiew luksusu. Przestrzenne kafle 3D, jednokolorowe płytki trójkątne, kafelki z niesymetrycznymi wzorami lub też płytki heksagonalne świetnie sprawdzą się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. W kuchniach i łazienkach nieodmiennie rządzić będzie też cegiełka. 

Modny maksymalizm

Minimalistyczne wnętrza mają swój urok, wydają się bardzo uporządkowane i dają odpocząć oczom. Jednak dla tych wszystkich, którzy odpoczywają w otoczeniu kwiatów czy też pięknych, malarskich wzorów, powstał trend, który stanowi odwrotność minimalizmu. Nie oznacza to nadmiaru przedmiotów we wnętrzu, wręcz przeciwnie. Pod tym względem nadal trzymamy się w ryzach. Maksymalizm zapanuje we wzorach. Ogromnych kwiatach na tapetach, dywanach i kapach na łóżko. W motywach zdobiących tkaniny, a nawet kafelki. Dobrze widziane będą też geometryczne, niesymetryczne wzory. A wszystko to w nieco przyprószonych, stonowanych, jakby pokrytych patyną czasu kolorach. 

Trendy w aranżacji kuchni

W aranżacji kuchni niezwykle popularne stają się meble kuchenne z matowymi drzwiczkami w kolorach pastelowych (niezastąpiony seledyn!), naturalnych (morelowy, jasnobrązowy, beżowy) lub też mocno nasyconych (granatowy, bordowy, czarny). Blaty w modnej kuchni powinny być drewniane (o ciepłym odcieniu) lub też marmurowe. Na ścianie nad blatem warto zastosować geometryczne wzory (na przykład wspomniane trójkątne płytki). Doskonały, modny efekt uzyskamy także, malując ściany na kolor identyczny z kolorem drzwiczek mebli. Bardzo interesującym trendem jeśli chodzi o wystrój kuchni jest łączenie różnych typów metali, na przykład złoconej stali lamp i uchwytów szafek z mosiądzem baterii przy zlewie. Więcej informacji znajdziesz na www.dekoportal.pl.

 

 

 

Similar Posts