Meble

Jakie meble do salonu wybrać? Podpowiadamy!

Jakie meble do salonu wybrać? Podpowiadamy!

Podczas urządzania salonu musimy pamiętać, że będzie to jedno z najmocniej eksploatowanych pomieszczeń. Estetykę należy więc połączyć z funkcjonalnością i dobrą jakością wybranych mebli. Podpowiadamy, jakie meble do salonu wybrać!

Meble do salonu: jasne, czy ciemne?

Zanim sięgniemy po opinie architektów wnętrz, zastanówmy się, co nam się bardziej podoba. Nie jest tajemnicą, że ciemne meble sprawiają wrażenie bardziej eleganckich, ale są również cięższe i mogą okazać się przytłaczające w małym pomieszczeniu. Sposobem na ciemne meble jest zastosowanie jasnego koloru ścian, najlepiej odcieni bieli i szarości.

Jeśli jasne ściany nie są u Ciebie na topie, warto postawić na nieco jaśniejsze meble i mniej klasyczną kolorystykę. Obecnie bardzo modne są mocne i ciemne kolory na ścianach. Są praktyczne i wbrew pozorom tworzą nie ponure, a eleganckie i stylowe wnętrza. Kluczowe dla wyboru mebli jest również odpowiednie oświetlenie, które pozwoli podkreślić ich piękno, ocieplić zimne pomieszczenie lub rozjaśnić ciemniejszą przestrzeń.

Kolorystyka wnętrz a dobór mebli

Niektórzy twierdzą, że wybieranie mebli to najlepsza część urządzania domu. Inni z kolei uważają to za spore wyzwanie. Jednym z kluczowych elementów jest kolorystyka wnętrz i mebli. Jak to wszystko dobrze ze sobą połączyć?

  • Musimy uważać, by nie przesadzić z kolorami. Kontrast między kanapą w salonie a ścianami jest w porządku. kiedy jednak dodamy do tego kontrastujące z nimi meble i miszmasz dodatków, możemy czuć zawroty głowy z nadmiaru bodźców.

  • Z kolei wnętrze o jednakowej kolorystyce może być przytłaczająco mdłe. Przyda się równowaga. Harmonia jest możliwa, nawet jeśli nie zdecydujesz się na krzykliwe, mocno kontrastujące elementy.

W modzie zawsze istotną rolę odgrywają kolory. Ściany łatwo można przemalować i nie jest to również tak kosztowne, jak wymiana kompletu mebli. Praktycznie jest zatem postawić na w miarę uniwersalne meble, które będą w stanie dopasować się do różnych stylów. Wszystko na wypadek, kiedy przyjdzie nam ochota na zmiany. Osoby bardziej wytrzymałe w swoich wyborach mogą wybrać odważne style mebli bez wyrzutów sumienia!

Modne meble do salonu, co jest na topie?

To, co jest modne, zawsze ma w sobie podwójny urok. W końcu każdy pragnie mieć dom urządzony “jak w katalogu”. Warto wiedzieć, że taki efekt nie jest trudno osiągnąć. Kluczowe są przemyślane wybory. Wiemy, że w tym sezonie modne są bardzo głębokie i mocne kolory. Na przykład butelkowa zieleń. Z drugiej strony niesamowicie popularne są także szare kanapy do salonu. Kolorystyka pozostawia nam ogromne pole do popisu!

Moda jest tak szerokim pojęciem, tak zróżnicowanym, że przy odrobinie wysiłku znajdziemy meble do salonu i domu, które są nie tylko modne, ale również odpowiadają naszym gustom i potrzebom. Praktyczna moda łączy w sobie ciekawą estetykę z praktycznym zastosowaniem. Sofa do salonu, jako najważniejszy mebel w pomieszczeniu, jest elementem, któremu poświęca się najwięcej uwagi. Gorąco zachęcamy do tego, by sprawdzać również jakość wybieranej sofy, która jest przedmiotem codziennego użycia. Szybko tracąc swoje walory estetyczne, psujący się mebel zaczyna “straszyć” i psuć nawet najbardziej efektowne wnętrze.

Similar Posts