Porady

5 prostych sposobów na odświeżenie salonu

5 prostych sposobów na odświeżenie salonu

Wiosna to czas, kiedy wszystko rodzi się do życia. Wnętrze, w którym spędzamy swój wolny czas powinno być nie tylko czyste, ale i przytulne, komfortowe, sprawiać, że czujemy się w nim dobrze. Pomyślisz pewnie, że każda zmiana aranżacji niesie przecież za sobą duże koszta. Wcale nie musi tak być. W tym artykule przedstawimy 5 prostych sposobów na odświeżenie salonu.
 

1. Dekoracje na ścianę

Znudził Ci się jednolity kolor ścian? A może Twoje dziecko odkryło w sobie talent malarski i zostawiło po sobie małe dzieło trudne do usunięcia? Nie musisz od razu przemalowywać całego pomieszczenia. Z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju szablony na ścianę, naklejki, plakaty, czy dekory. Są łatwo dostępne, w różnych rozmiarach i wzorach. Możesz zamówić je bez wychodzenia z domu. Bez problemu poradzisz sobie z ich przyklejeniem, pomalowanie szablonu także nie jest trudne. Tutaj znajdziesz instrukcje jak używać szablonów i naklejek. Co więcej, za pomocą takich oryginalnych wzorów możesz nadać wnętrzu wyjątkowy charakter. Jeśli lubisz np. motywy roślinne możesz zastosować taki szablon na ścianie, a do tego dobrać np. poduszki, czy ozdoby z nawiązującym motywem. Ciekawym rozwiązaniem są także napisy na ścianie. Chcesz mieć ulubione motto na ścianie w salonie? Firmy specjalizujące się w takich usługach realizują także zamówienia ze wzorami na życzenie klienta.

 

2. Dodatki

Drobne rzeczy mogą czynić duże zmiany. Wymieniając zaledwie niewielkie elementy można stworzyć nowe, spójne wnętrze niewielkim kosztem. Zacznij od przejrzenia dotychczasowych ozdób i bibelotów. Z czasem zbieramy sporo niepotrzebnych rzeczy, zniszczone, wyblakłe jedynie kurzą się na półkach. Zdecyduj się na ulubiony kolor, który będzie przewodził w aranżacji Twojego wnętrza i dobierz kilka dodatków. Popularne sieciówki także prowadzą swoje sklepy internetowe, możesz więc zamówić je z dostawą do domu. Dodatki takie jak poszewki na poduszkę, świeczki, wazony, osłonki na doniczki, ramki na zdjęcia czy plakaty wcale nie są kosztowne, a wprowadzają powiew świeżości w mieszkaniu. Niektóre przedmioty na przykład wykonane z drewna możesz samodzielnie przemalować na wybrany kolor.

 

3. Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie także stanowi element aranżacji wnętrza i tworzy klimat. W jasnym wnętrzu, do którego wpada światło dzienne zapewne będziemy czuć się lepiej. Warto zatem dopasować zasłony, w zależności od tego na którą stronę wychodzą okna naszego salonu. Zaciemnione wnętrze, a do tego ciężkie, granatowe zasłony raczej nie będą dobrym rozwiązaniem. Możesz także podpiąć je ozdobnymi taśmami, sznurkami. A po zmroku? Tutaj polecamy dwa rodzaje oświetlenia. Jedno, mocniejsze, które oświetli całe pomieszczenie, drugie to mniej intensywne, np. lampa w rogu pokoju rzucająca delikatne, ciepłe światło. W niektórych lampach możliwa jest wymiana samego klosza. Są one dostępne w wielu kształtach i kolorach.

 

4. Rośliny

Nic lepiej nie wprowadza świeżości do pomieszczenia jak kwiaty, szczególnie świeże. Jeśli masz w domu rośliny w doniczkach, które wręcz wołają o pomoc, przytnij je, przesadź do nowych doniczek, sprawdź w internetowych poradnikach, jakie warunki im sprzyjają. Na pewno odwdzięczą się nowymi pędami i będą jeszcze długo cieszyć oko. Jeśli masz to szczęście i posiadasz ogródek lub balkon, na którym hodujesz kwiaty, zetnij kilka sztuk, włóż do wazonu i ustaw na stole w salonie. Możesz także zastosować tzw. rozmnażanie przez podział, czyli rozdzielić dużą roślinę i przesadzić do drugiej doniczki, którą postawisz w domu. Wskazówki jak to zrobić także znajdziesz w poradnikach internetowych.

 

5. Zmiana ustawienia mebli, nadanie im nowego stylu

Ta rada pozornie może wydawać się bardziej zaawansowana, ale to tylko zależy od tego, jakie pokłady kreatywności w sobie odkryjesz. Czasem przestawienie mebli zmienia całkowicie wygląd i funkcjonalność pomieszczenia. W ten sposób można zaoszczędzić sporo miejsca i salon będzie się wydawał bardziej przestronny. Tutaj także radzimy pozbyć się starych, niepotrzebnych, zniszczonych rzeczy, lub… spróbować je odmienić! Możesz po prostu przemalować np. komodę na inny kolor, odświeżyć bejcą, lub ozdobić naklejkami, szablonami, dekorami i stworzyć w ten sposób unikalny mebel. Starą kanapę także da się odświeżyć za pomocą stylowej narzuty i poduszek. Dodatkowe rozwiązanie to dodać nowe elementy, takie jak dywan, czy stolik kawowy.

Wystarczy kilka prostych sposobów, trochę czasu i chęci, aby całkowicie odmienić swój salon niewielkim kosztem. W odświeżonym, estetycznym wnętrzu można poczuć się lepiej, a czas spędzany w domu będzie większą przyjemnością. Teraz tylko zadbaj o dobrą atmosferę ze swoimi domownikami i pupilami.

 

Artykuł powstał przy współpracy z właścicielem serwisu Szablon-Studio

Similar Posts