Porady

Jak wybrać lampy nad wyspę kuchenną? Podpowiadamy

Jak wybrać lampy nad wyspę kuchenną

Kuchenne wyspy to coraz popularniejszy element nowoczesnych domów i mieszkań. Są stylowe, efektowne, a przy tym wszystkim bardzo praktyczne. Pełnią rolę roboczego blatu, który w razie potrzeby może nawet zamienić się w stół. Aby miejsce to prezentowało się dobrze, a przy tym było wygodne w użytkowaniu, bardzo ważne jest właściwe oświetlenie. Jak wybrać lampy nad wyspę kuchenną? Na co zwrócić uwagę, dokonując tego zakupu? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Jak prawidłowo oświetlić wyspę kuchenną?

Lampy nad wyspą kuchenną mają do spełnienia ważne zadanie – mają przede wszystkim podnieść funkcjonalność tej dodatkowej przestrzeni. Ważne jest to, aby oświetlały ją całą. Ma to szczególne znaczenie, gdy pracuje przy niej kilka osób jednocześnie. Wybór najczęściej pada na jedną lampę, która centralnie oświetla blat. Niektórzy decydują się na lampy wiszące z regulacją zwisu. Dzięki temu udogodnieniu lampę można umieścić na dowolnej wysokości, zależnie od aktualnych potrzeb.

Zanim przystąpisz do wyboru odpowiedniej lampy nad wyspę, dokładnie zmierz wyspę kuchenną. Jej długość ma duże znaczenie. To właśnie od tego parametru zależy model lampy oraz liczba punktów świetlnych. Jeżeli dysponujesz dużym blatem i chcesz równomiernie oświetlić całą jego powierzchnię, postaw na model z kilkoma zwisami. Tutaj polecane są lampy o mniejszych kloszach, które nie przytłoczą aranżacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lampy nad wyspę?

Kuchnia to dość specyficzne pomieszczenie. W miejscu tym przyrządzane są potrawy, dlatego wilgoć, tłuszcz czy inne zanieczyszczenia są tu na porządku dziennym. Niewłaściwy dobór oprawy oświetleniowej może sprawić, że szybko straci ona swój nienaganny wygląd. Na co zatem musisz zwrócić uwagę? Przede wszystkim liczy się materiał wykonania. Modele z tekstylnymi abażurami są co prawda piękne, jednak w tym pomieszczeniu zdecydowanie się nie sprawdzą. Szybko przesiąkną zapachami, a codzienne ich czyszczenie może być naprawdę problematyczne. Szczególnie polecane są lampy wykonane ze stali nierdzewnej lub szkła. Ich dodatkowym atutem jest estetyka – to dzięki niej wpisują się w aktualne wnętrzarskie trendy.

Gdzie znajdziesz lampy nad wyspę kuchenną?

Zastanawiasz się, w jakim sklepie zaopatrzysz się w wysokiej jakości lampy nad wyspę? Jednym z nich jest sklep internetowy Iluminar, który specjalizuje się w produkcji i sprzedaży oświetlenia. W stworzonej z myślą o wyspach kuchennych kategorii – https://iluminar.pl/lampy-nad-blat-wyspe-lade-kuchenna – dostępne są rozmaite propozycje, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Szeroki wybór oświetlenia, korzystne ceny oraz pozytywne opinie klientów sprawiają, że na pewno warto sprawdzić ofertę tego miejsca.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Similar Posts