Meble

Czym charakteryzują się łóżka kontynentalne?

Czym charakteryzują się łóżka kontynentalne?

Zdrowy, spokojny sen to podstawa regeneracji organizmu i dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Z tego powodu dużą wagę przywiązujemy do zakupu łóżka, ponieważ to w dużej mierze od niego zależy nasz komfort. I choć wybór mebli tego typu jest ogromny, coraz większą popularnością cieszą się łóżka kontynentalne, będące połączeniem wygody, niepowtarzalnego wyglądu i luksusu. Z naszego artykułu dowiesz się, czym się charakteryzują.

Jak jest zbudowane łóżko kontynentalne?

Historia łóżka kontynentalnego prowadzi najprawdopodobniej do XIX-wiecznej Ameryki – wyjaśnia przedstawiciel firmy MK Foam zajmującej się sprzedażą łóżek. To tam powstały pierwsze modele tego typu, których głównym zadaniem było odizolowanie materaca od wilgotnego i brudnego podłoża. Z tego powodu postawiono na podwyższoną konstrukcję, która szybko zyskała popularność, szczególnie w Skandynawii. Wpisywała się doskonale w wystrój wnętrz, który opierał się w dużej mierze na wykorzystaniu masywnych, drewnianych mebli. 

Łóżko kontynentalne charakteryzuje się specjalną budową, na którą składają się trzy główne elementy:

  • dolna, drewniana skrzynia wypełniona sprężynami bonnelowymi obłożonymi pianką poliuretanową,
  • materac wykonany w technologii sprężynowej kieszonkowej,
  • toper, czyli cieńszy, wymienny materac nawierzchniowy.

Największe zalety łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne uznawane są za produkt luksusowy, który dość często spotykany jest w hotelach i pensjonatach. Coraz chętniej wybierane są także do domów i mieszkań. Ich zwolennikami są osoby, które są w stanie zapłacić wyższą cenę, w zamian za wyjątkowy komfort snu i niepowtarzalny wygląd. 

Do największych zalet łóżek kontynentalnych należą:

  • ponadprzeciętna wysokość – jest to jedyny produkt, który charakteryzuje się tak dużą wysokością – materac znajduje się na ogół 60-70 cm nad podłogą. Z tego powodu zmiana pozycji z leżącej na stojącą jest bardzo komfortowa. To doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, a także wszystkich tych, którzy oczekują maksymalnej wygody,
  • niepowtarzalny wygląd – łóżka kontynentalne są tapicerowane, a oprócz głównych elementów posiadają także materiałowy zagłówek. Klienci często decydują się także na eleganckie pikowania. Ich masywna budowa w połączeniu z odpowiednią tkaniną w dowolnej kolorystyce dają doskonały efekt wizualny, który wpisze się w stylistykę każdego wnętrza,
  • wyjątkowa trwałość – ze względu na swoją budową, łóżka kontynentalne charakteryzują się wyjątkową trwałością. Są to produkty na lata, dlatego też są chętnie wybierane przez właścicieli hoteli. Sprężyny bonnelowe i materac wykonany w technologii sprężynowej kieszeniowej doskonale znoszą obciążenia i nie odkształcają się nawet pod wpływem dużego ciężaru,
  • łatwość utrzymania w czystości – ważnym elementem łóżka kontynentalnego jest wymienny materac nawierzchniowy. Jest to specjalna przekładka wyposażona z dwóch stron w zamek rozdzielczy. Dzięki temu w łatwy sposób można ją zdjąć i wyprać. Nie należy się obawiać, że podczas wysychania nie będzie można korzystać z łóżka. Przekładka na ogół jest dwustronna, można więc łatwo ją przewrócić.

Podsumowując, łóżka kontynentalne to produkt dla najbardziej świadomych użytkowników, którzy oczekują największego komfortu. Dzięki nim sen będzie wygodny, a sypialnia zyska niepowtarzalny wygląd. Dzięki temu, że można indywidualnie wybrać rodzaj tapicerowania, sprostają one indywidualnym oczekiwaniom i dadzą poczucie prawdziwego luksusu. 

Similar Posts