Porady

Jak działa biologiczna oczyszczalnia ścieków?

Jak działa biologiczna oczyszczalnia ścieków?

Przydomowe oczyszczalnie biologiczne to rozwiązanie ekonomiczne, efektywne i całkowicie przyjazne środowisku. Koszty eksploatacji są minimalne a instalacja stosunkowo prosta do przeprowadzenia. Z jakich elementów składa się cała konstrukcja i na czym polega jej działanie? Sprawdź i wybierz rozwiązanie proste, tanie i ekologiczne.

Zasada działania biologicznej oczyszczalni ścieków

Po podjęciu decyzji o zamontowaniu na działce przydomowej oczyszczalni ścieków istotne jest przeanalizowanie i dobór odpowiedniego modelu urządzenia. Ważne jest również dopasowanie pasującego systemu pod kątem sposobu neutralizacji ścieków. W doborze, zakupie i instalacji właściwej opcji adekwatnej do warunków i przyszłego użytkowania pomoże przedsiębiorstwo Mawex – renomowany sprzedawca różnego rodzaju systemów kanalizacyjnych i utylizujących ścieki. 

Zasada działania biologicznej oczyszczalni ścieków jest prosta. Instalacja ma jeden główny zbiornik o budowie monolitycznej. Zbudowany jest z kilku oddzielnych komór, których zadaniem jest filtracja i oczyszczanie ścieków. Dwie najważniejsze to osadnik wstępny, w którym zachodzą procesy mechaniczne skutkujące powstaniem wody, dwutlenku węgla i zanieczyszczeń stałych ze ścieków oraz komora z właściwym złożem biologicznym. To tu dochodzi do ponownego filtrowania wody i oczyszczenia jej finalnie w około 98%. Tak przefiltrowanej wody można używać np. do nawadniania roślin. Oddzielenie tłuszczu od wody zachodzi w komorze separującej. W takiej formie trafia następnie do komory klarowania, gdzie dochodzi do ostatecznej puryfikacji. Nadmierny osad gromadzony jest w osadniku wtórnym.

Biologiczna a ekologiczna oczyszczalnia ścieków

Zarówno biologiczna, jak i ekologiczna oczyszczalnia ścieków jest ekonomiczna, efektywna, tania w eksploatacji i przyjazna środowisku. Ekologiczna jednak wymaga znacznie większej powierzchni. Składa się z dwóch części i wyposażona jest np. w rury drenażowe, które zgodnie z prawem nie mogą być krótsze niż 9 metrów. Z tego typu urządzeń nie jest możliwe odzyskanie wody, ponieważ odprowadzona zostaje wprost do gleby. Dlatego biologiczne oczyszczalnie ścieków cieszą się większym powodzeniem. Dostępne są w różnych opcjach i modelach, z których wartym uwagi jest biologiczna oczyszczalnia ścieków Bioficent. To model kompaktowy i odporny na wszelkie uszkodzenia, związane z działaniem sił gruntowych. Wykonany jest z solidnego materiału i zapewnia na przestrzeni roku najniższe koszty eksploatacji.

Similar Posts