Porady

Innowacje w oświetleniu schodów – sterowniki schodowe

Innowacje w oświetleniu schodów – sterowniki schodowe

Oświetlenie schodowe wymaga umiejętności planowania, przewidywania oraz dopasowania źródeł światła do potrzeb konkretnego wnętrza. Warto więc bardzo dokładnie je zaplanować, biorąc pod uwagę także fakt, że typowe, tradycyjne lampy sufitowe, plafony czy kinkiety na korytarzu nie sprawdzą się w stu procentach. Dobrym pomysłem są natomiast systemy oświetlenia oparte na technologii LED, które dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Zestawy oświetleniowe LED to doskonałe rozwiązanie do oświetlenia każdych schodów, zarówno tych znajdujących się wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. W skład zestawów wchodzą taśmy LED dopasowane do szerokości schodów oraz do ich liczby, a także dobre zasilacze, czujniki ruchu oraz zmierzchu i inteligentne sterowniki schodowe. Te ostatnie są stworzone po to, by ułatwić użytkownikom korzystanie ze schodów oraz umożliwić zaprogramowanie oświetlenia w taki sposób, by było praktyczne, bezpieczne, a jednocześnie ciekawe pod względem aranżacyjnym.

Wysokiej klasy sterowniki schodowe RESTAN to nowoczesne urządzenia, dzięki którym możemy bez problemu zaprogramować światło na schodach na wiele rożnych sposobów. Sterowniki współgrają z czujnikami ruchu i zmierzchu, co pozwala na automatyczne włączanie się światła bez konieczności ręcznego zapalania i gaszenia. Co więcej, można również zaprogramować samo światło. Może ono wędrować razem z użytkownikiem, włączać się bardzo płynnie lub skokowo, tworzyć efekt fali oraz inne ciekawe efekty aranżacyjne.

Diody LED na każdym stopniu mogą świecić się równomiernie, ale również możliwe jest intensywne świecenie tylko skrajnych diod przy zaciemnieniu tych znajdujących się w środku. System można też zaprogramować na stan czuwania, wtedy oświetlenie jest ściemnione, gdy klatka schodowa jest pusta, a rozjaśnia się intensywnie w momencie jej użytkowania. Możliwości programowania oświetlenia za pomocą sterownika jest całe mnóstwo, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia oraz potrzeby użytkowników

Similar Posts