Porady

Wygodna kąpiel – prysznic czy wanna?

Wygodna kąpiel – prysznic czy wanna?

Niejednokrotnie jedynym w domu miejscem, w którym można się wykąpać, jest kabina prysznicowa. Czasem jednak stanowi ona jedynie uzupełnienie dla wanny. Niezależnie od tego, jak zostanie wyposażona łazienka w nowym lokum, trzeba dobrze przemyśleć wybór właściwej kabiny i baterii prysznicowej. Warto też – o ile to możliwe – pokusić się o wstawienie wygodnej i zapewniającej pełny relaks wanny.
Niejednokrotnie jedynym w domu miejscem, w którym można się wykąpać, jest kabina prysznicowa. Czasem jednak stanowi ona jedynie uzupełnienie dla wanny. Niezależnie od tego, jak zostanie wyposażona łazienka w nowym lokum, trzeba dobrze przemyśleć wybór właściwej kabiny i baterii prysznicowej. Warto też – o ile to możliwe – pokusić się o wstawienie wygodnej i zapewniającej pełny relaks wanny

Zastosowania kabiny prysznicowej

Urządzenie mieszkania lub niewielkiego domu często wiąże się z trudnymi wyborami. Jeśli chodzi o zagospodarowanie łazienki, można ograniczyć się do wstawienia do niej kabiny prysznicowej. Wiele osób decyduje się jednak także na umieszczenie wanny – choćby tej najkrótszej. Najczęściej projekt łazienki zmierza wówczas w kierunku obudowania wanny ruchomą przesłoną, by służyła jako brodzik, nad którym można uruchomić prysznic czy deszczownię.
Jeśli w domu przestrzeni jest pod dostatkiem, w łazience warto zainstalować zarówno komfortową wannę, jak i kabinę prysznicową. Ta druga służy wówczas zwykle do bieżących, codziennych szybkich kąpieli. W dużych domach często buduje się także drugą łazienkę, wyposażoną wyłącznie w prysznic. Takie pomieszczenie znajduje się najczęściej w pobliżu wejścia i służy głównie odświeżeniu się po sportowej wyprawie lub po wykonaniu większych prac w ogrodzie czy warsztacie. Z tej łazienki zazwyczaj korzystają także goście.

Relaksująca kąpiel w wannie

W przypadku wanny na komfort korzystania ma wpływ przede wszystkim jej kształt i dobrze dostosowana do wzrostu domowników wielkość. Wanna powinna być tak dobrana, by można się w niej wygodnie ułożyć, oprzeć głowę i ramiona, a jednocześnie nie zsuwać za głęboko do wody. Pary mogą też rozważyć zakup dużej wanny narożnej, w której ciepłą kąpiel z dodatkiem kojących ziół lub olejków można zrobić sobie we dwoje. Instalując baterię do wanny, trzeba pamiętać, że podczas relaksu nie powinna ona wbijać się w plecy czy w ramię. Dobrze jednak, aby w zasięgu ręki znajdowała się bateria prysznicowa z końcówką, która pozwoli na wykonanie odprężającego masażu strumieniem wody. W tym celu można też zainwestować w wannę z opcją jacuzzi. Efektu dopełni odpowiedni wystrój łazienki i nastrojowe, miękkie, rozproszone światło.

Chwila relaksu pod prysznicem

Komfort pod prysznicem to marzenie każdej osoby, która na relaks w kąpieli może poświęcić zaledwie kilka minut . Albo która po prostu nie ma wanny. Kabinę można wyposażyć tak, by każde jej użycie było prawdziwą przyjemnością. Klasyczna bateria prysznicowa może zostać – w najprostszym wariancie modyfikacji – uzupełniona o deszczownię. Można ją też zastąpić mniej lub bardziej skomplikowanym układem do hydromasażu, wytwarzającym dodatkowo np. mgiełkę lub podgrzaną parę wodną. Niektóre układy armatury pozwalają też na odprężający masaż stóp. Podobnie jak w przypadku wanny, ostateczny efekt może zostać świetnie uzupełniony przez łagodne oświetlenie kabiny albo kojące dźwięki płynące z – będącego częścią zestawu – radia czy odtwarzacza muzyki.
Baterie prysznicowe – sprawdź na stronie www.superbateria.pl-baterie-prysznicowe

Similar Posts