Meble

4 sposoby na ponadczasową sypialnię – trendy, które zostaną z nami na dłużej

Jak urządzić sypialnię

Remontując sypialnię, najchętniej wybieramy modne rozwiązania, które jednocześnie pozostaną z nami na lata. Trendy wnętrzarskie zmieniają się stosunkowo szybko, ale pewne inspiracje pozostają z nami na dłużej. Dzięki temu nie musimy zmieniać wyglądu naszej sypialni, a ona zawsze będzie prezentować się modnie. Oto 4 style wnętrzarskie, które mogą zyskać miano uniwersalnych.

Jak urządzić sypialnię, aby posłużyła przez lata?

Remont sypialni to poważne przedsięwzięcie natury logistycznej i finansowej. Dlatego też coraz więcej wybiera ponadczasowe rozwiązania, które pozostają z nimi na dłużej. Są one nie tylko praktyczne, ale zgodne z trendami obowiązującymi na przestrzeni lat. Warto nadmienić, że bez względu na to, jaki styl finalnie wybierzemy, zawsze wybierajmy produkty najwyższej jakości. Mowa zarówno o meblach, jak i elementach dekoracyjnych. Bardzo ważną częścią wyposażenia każdej sypialni jest materac. Gwarantuje spokojny sen, a jednocześnie umożliwia efektywny wypoczynek.

Wysokiej jakości produkty znajdziemy w sklepie internetowym https://sennamaterace.pl/. Senna Materace yto autoryzowany dystrybutor marki Hilding, której materace znane są wszystkim, ceniącym sobie produkty z wyższej półki. Do wyboru mamy wiele rodzajów materacy dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Poszukując materaca do łóżka o wymiarach 140×200, warto zapoznać się z ofertą dostępną na https://sennamaterace.pl/110-materace-140×200. Tymczasem zastanawiając się, jaki styl wnętrzarski wybrać, aby nie trzeba było ponownie remontować sypialni w krótkim czasie, warto postawić na styl:

  • skandynawski,
  • minimalistyczny,
  • quiet luxury,
  • boho.

jak-urzadzic-sypialnie-aby-posluzyla-przez-lata.jpg

1. Styl skandynawski, czyli bliżej natury

Styl skandynawski bazuje na elementach wykonanych z naturalnych materiałów. W sypialniach urządzonych zgodnie z jego ideą króluje drewno. Ważne są również lekkie, stonowane kolory, w tym przede wszystkim biel. Styl ten charakteryzuje prostota i przywiązanie do natury. Nie jest tajemnicą, że sprzyja on wypoczynkowi i relaksacji. Warto jednak nieco ocieplić wnętrza, na przykład poprzez dobór odpowiednich roślin czy elementów dekoracyjnych. Dobrym wyborem będą pledy i poduszki wykonane z naturalnych materiałów, na przykład w kolorze beżowym czy szarym. Styl skandynawski pozostaje na topie już od dobrych kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby miał zejść z podium.

2. Styl minimalistyczny – szukamy piękna w prostocie

Styl minimalistyczny z pewnością pokochają osoby, które cenią sobie praktyczne rozwiązania. Urządzając sypialnię, skupiamy się na tym, aby nie było w niej przedmiotów zbędnych. Każdy element powinien być użyteczny, dlatego dobrze, aby szafa posiadała jak najwięcej półek do przechowywania, a łóżko wyposażone było w dodatkową półkę na samym spodzie. Dekoracją może być zegar albo fotografia rodzinna, zasłona czy fantazyjna firanka. Gdy wybieramy jakiekolwiek ozdoby, zwracamy uwagę na to, by pełniły one w pomieszczeniu jakąś konkretną funkcję.

3. Quiet luxury, czyli luksus tkwiący w minimalizmie

Styl quiet luxury jest stosunkowo nowy, a już zdążył zyskać dużą popularność wśród projektantów wnętrz. Jego ideą jest przekonanie, że to, co minimalistyczne, jest piękne. Jednocześnie warto zafundować sobie odrobinę luksus, wybierając rozwiązania z wyższej półki. Królują tutaj stonowane kolory oraz naturalne materiały, przede wszystkim drewno oraz kamień. Pomieszczenia urządzone w tym stylu mogą wydawać się nieco surowe, dlatego warto ocieplić je, wybierając odpowiednie barwy na ścianę. Styl quiet luxury wydaje się być odpowiedzią na potrzeby naszych czasów. Z jednej strony cenimy sobie rozwiązania proste, z drugiej strony chcemy cieszyć się ich wysoką jakością.

4. Styl boho, czyli odrobina szaleństwa w sypialni

Styl boho ciągle pozostaje gdzieś w tle dla innych, najmodniejszych rozwiązań wnętrzarskich. Z drugiej strony chętnie do niego wracamy, gdyż kojarzy nam się z domowym ciepłem, a jednocześnie pozwala puścić wodze fantazji, aranżując pomieszczenia. Styl boho bazuje na naturalnych materiałach, ciepłych kolorach i efektownych, niezwykle ciekawych dodatkach. Urządzając sypialnię w ten sposób, nie musimy szczególnie się ograniczać, choć oczywiście warto dążyć do zachowania umiaru, aby uniknąć efektu przesycenia. Wybierzmy styl boho, jeśli pozostałe wydają nam się zbyt surowe, a zależy nam na ciepłej, miło wykończonej sypialni. Styl ten również można uznać za ponadczasowy, zwłaszcza że coraz modniejsze stają się rozwiązania z kategorii vintage, które niejako uzupełniają ideę boho w wykończeniu wnętrz.

styl-boho-czyli-odrobina-szalenstwa-w-sypialni.jpg

Artykuł promocyjny.

Similar Posts