Budowa

Gonty bitumiczne jako pokrycie dachu

Gonty bitumiczne jako pokrycie dachu

Gont bitumiczny to obok dachówek ceramicznych i blachodachówek jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Materiał ten posiada wiele zastosowań i doskonale sprawdza się w konstrukcji różnych budynków, bez względu na warunki atmosferyczne. Jakie dokładnie właściwości posiadają gonty bitumiczne i czemu zawdzięczają swoją rosnącą popularność?

Trwały i odporny dach

Nie da się ukryć, że podstawową funkcją, jaką pełni dach w konstrukcji każdego budynku, czy to mieszkalnego, czy przemysłowego, jest ochrona wnętrz przed oddziaływaniem temperatury, opadów i innych czynników atmosferycznych. Wybrane pokrycie dachowe powinno być zatem szczelne i wytrzymałe. Pod tym względem gont bitumiczny sprawdza się znakomicie. Materiał ten posiada dobre parametry techniczne, jest lekki i elastyczny, a przy tym mocny i wytrzymały. Wyróżniają go następujące cechy:

  • Odporność na wiatr, opady i trudne warunki atmosferyczne;
  • Wysoka szczelność;
  • Niepalność;
  • Łatwość, szybkość i bezpieczeństwo montażu;
  • Wygoda użytkowania;
  • Atrakcyjna cena;
  • Dobra izolacyjność akustyczna.

Gonty bitumiczne przeznaczone są zarówno do dachów skośnych, dla których kąt nachylenia przekracza 12 stopni, a także do pionowych połaci. Doskonale nadaje się do pokrycia dachów o skomplikowanej konstrukcji i licznych załamaniach oraz detalach. Przy jego pomocy można zarówno wykańczać nowe dachy, jak i dokonywać renowacji starych połaci.

Estetyczne pokrycia dachowe

Dobry dach powinien być nie tylko trwały i szczelny, ale musi również dobrze się prezentować – stanowi bowiem swego rodzaju wizytówkę budynku. Również na tym polu gonty bitumiczne radzą sobie doskonale i są cenione ze względu na swoje walory estetyczne. Specjalna konstrukcja i oryginalne wzornictwo sprawiają, że tego typu pokrycia przypominają klasyczne gonty lub dachówki.

„Wyróżnia je niezwykle trwała kolorystyka i głębia koloru, przy czym wybór odcieni jest tu niezwykle bogaty. – Zaznacza pracownik Hurtowni Dachlux, której specjalnością jest sprzedaż pokryć oraz akcesoriów dachowych, a także systemów odwadniania oraz termoizolacji. – Mineralna posypka i cieniowania dające efekt przestrzenności sprawiają przy tym, że gont bitumiczny prezentuje się niezwykle szlachetnie i elegancko. Pasuje zarówno do aranżacji tradycyjnych, jak i do stylu nowoczesnego”.

Biorąc pod uwagę dobre parametry techniczne, wysoką estetykę i stosunkowo niski koszt, a do tego szerokie możliwości zastosowania gontów bitumicznych, nie dziwi rosnąca popularność tych pokryć dachowych.

Similar Posts