Porady

Naprawa dachów z papy na zimno

Naprawa dachów z papy na zimno

Papa jest pokryciem bitumicznym często spotykanym przy pokryciach dachowych ze względu na niskie koszty. Taka powłoka jest jednak mało elastyczna, a na skutek działania czynników atmosferycznych ulega niszczeniu. Sprawia także trudności przy zabezpieczeniu niektórych miejsc na dachu takich jak obszary wokół okien czy kominów. W związku z tym szybko pojawiają się pęknięcia i przecieki. Położenie nowej papy na dawne pokrycie nie przyniesie zadowalających efektów. Alternatywą jest jednak sięgnięcie po elastyczny produkt jak Hydronylon i dokonanie naprawy dachu na zimno.

Kiedy konieczna jest naprawa dachu?

Naprawa dachów z papy na zimno powinna być wykonywana jak najszybciej od momentu zauważenia uszkodzenia. Tutaj czas ma duże znaczenie, bowiem im szybciej uszkodzenie zostanie zauważone, tym większe jest prawdopodobieństwo, że uda się uniknąć konieczności dokonania całkowitej wymiany pokrycia. Naprawa dachu jest niezbędna w przypadku pojawienia się pęcherzy powietrza powstałych wskutek zawilgocenia podłoża, pojawienia się pęknięć ze względu na utratę elastyczności czy brak przetopu w miejscach łączenia papy. Niekiedy też konieczna jest naprawa kominów lub płyty obornickiej.

Hydronylon – powłoka do prac na zimno

Hydronylon stanowi alternatywę dla zrywania starego pokrycia dachowego. Posiada wszystkie cechy, jakie powinna mieć dobra powłoka – jest odporny na trudne warunki pogodowe, zapewnia szczelność i świetnie dopasowuje się do każdego kształtu. Hydronylon można nałożyć na powłokę dachową bez zrywania poprzedniej warstwy papy. Ze względu na brak spoin i łączeń produkt zapewnia maksymalną szczelność i pozwala dokonać skutecznej naprawy, jednocześnie gwarantując wysoką estetykę. Sprawia to, że można uniknąć konieczności kosztownej wymiany dachu. Prostszym i tańszym rozwiązaniem jest pokrycie papy Hydronylonem, dzięki któremu dach odzyska trwałość i estetyczność. Elastyczne powłoki, w tym Hydronylon, stosowane są na zimno, nie wymagają użycia otwartego ognia, a tym samym sprawiają, że cały proces naprawy jest jeszcze prostszy i bardziej bezpieczny.

Similar Posts