Porady

Gdzie umieścić designerskie lampy wiszące? 5 pomysłów na aranżacje

Gdzie umieścić designerskie lampy wiszące? 5 pomysłów na aranżacje

Jeśli podobają ci się designerskie lampy wiszące, a nie masz pomysłu, gdzie można je zastosować – ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Oto 5 pomysłów na aranżacje, w których można wykorzystać prawdziwe wiszące dzieła sztuki użytkowej.

1 – Styl nowoczesny

Kiedy podziwiamy designerskie lampy wiszące, nie sposób nie pomyśleć o wykorzystaniu ich we wnętrzach utrzymanych w stylu nowoczesnym. Styl ten jest idealny dla ludzi aktywnych, którzy nie boją się wyzwań i odważnych, niekiedy awangardowych rozwiązań w aranżacji wnętrz.
Idealnie pasują do nich lampy wiszące o niecodziennym kształcie.

2 – Styl minimalistyczny

Minimalizm jest ostatnio na czasie. Dla wielu ludzi jest stylem życia i nie wyobrażają sobie urządzania wnętrz inaczej, niż minimalistycznie. Minimalistyczne aranżacje wnętrz mają jedną wspólna cechę – nieprzeładowane meblami wnętrze, w którym tak naprawdę znajduje się tylko to, co musi. Minimalistyczne meble są zazwyczaj bardzo proste w formie, a w ich otoczeniu nie umieszczamy krzykliwych dodatków i ozdób. Możemy natomiast zaszaleć umieszczając w reprezentacyjnych punktach designerskie lampy wiszące.

Lampy oraz inne meble designerskie znajdziesz na: designd10.pl

3 – Styl skandynawski

Wnętrza skandynawskie cenione są za prostotę i funkcjonalność. cenionym elementem aranżacji skandynawskich są też niebanalne dodatki, które łagodzą nieco pozorną surowość jasnych i przestronnych wnętrz. Skandynawski salon będzie idealnym miejscem, dla stylowej, designerskiej lampy wiszącej, lub kilku lamp zawieszonych obok siebie w zespole świetlnym.

4 – Styl industrialny

We wnętrzach inspirowanych starymi, fabrycznymi halami, idealnie pasują lampy inspirowane kształtem lamp wiszących używanych w takich wnętrzach oryginalnie. Zwłaszcza lampy w kształcie latarenek kopalnianych, czy starych, ulicznych latarni naftowych.

5 – Styl eklektyczny

Ten rodzaj aranżacji bywa najtrudniejszy. Bardzo łatwo jest bowiem łącząc elementy różnych aranżacji przekroczyć pewną granicę i stworzyć w salonie estetyczny chaos. designerska lampa wisząca, skupiając uwagę na sobie, może jednak uratować nawet nieudaną eklektyczną aranżację.

Similar Posts