Porady

Funkcjonalność i dekoracyjność – ciekawe akcesoria oświetleniowe

Funkcjonalność i dekoracyjność – ciekawe akcesoria oświetleniowe

Oświetlenie wpływa na atmosferę wnętrza. Jest w stanie podkreślić wystrój, ukryć pewne mankamenty, ale i odpowiada za funkcjonalność każdego pomieszczenia. Wybór lamp to jednak nie wszystko. Warto przyjrzeć się ciekawym akcesoriom oświetleniowym, dzięki którym nasze wnętrza nabiorą dekoracyjności i staną się jeszcze wygodniejsze w codziennym użytkowaniu!

Zamiast tradycyjnych włączników

Klasyczne włączniki są mało funkcjonalne, trudne do utrzymania w czystości, a przy tym ich estetyka pozostawia wiele do życzenia. Na rynku pojawiły się ich odpowiedniki, które są o wiele bardziej praktyczne, a sposób użytkowania oświetlenia czynią znacznie wygodniejszym.

Możemy postawić na eleganckie włączniki światła pozwalające na sterowanie oświetleniem z dowolnego miejsca na ziemi. Pośród ich funkcji znajdujemy włączanie i wyłączanie, a także możliwość ustalenia harmonogramu, w jakich dniach i godzinach ma zostać włączone bądź wyłączone konkretne oświetlenie. Takie produkty posiada w swojej ofercie sklep https://Lampy.it/.

Dzięki włącznikom sterowanym za pomocą WiFi, korzystając z aplikacji kompatybilnej z danym produktem, można dowolnie decydować o natężeniu czy kolorystyce światła. Zmieniać je w zależności od sytuacji, pory dnia i nocy, aktualnych potrzeb. Integracja ze ściemniaczem oznacza z kolei niemałe oszczędności, podobnie jak sterowanie natężeniem światła. W skali roku można widocznie zmniejszyć rachunki za prąd.

Smart żarówki

Kolejny ciekawy produkt to inteligentne żarówki. Nie są absolutną nowością na rynku, ale wciąż wyróżniają się na tle dotychczas stosowanych przez nas produktów. Przede wszystkim bowiem mamy do czynienia z LED-owym źródłem światła, czyli oszczędnym i niezwykle trwałym. Połączenie technologii LED z systemem łączenia za pomocą sieci WiFi, oznacza maksymalną funkcjonalność. A jedyne, co jest nam potrzebne poza żarówką WiFi, to urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją.

Możliwość decydowania o tym, jak będzie oświetlone dane wnętrze to ogromny atut. Jeśli do tego nie trzeba wstawać z kanapy czy przerywać romantycznej kolacji z ukochaną osobą, aby zmienić natężenie lub barwę światła, to nie ma już wątpliwości, że mówimy o produkcie na miarę naszych czasów.

Smart żarówki są przy tym niezwykle estetyczne. Dostępne w różnych kształtach, o odmiennej liczbie lumenów, barwie, gwincie. Nie ma problemu z ich dopasowaniem do danej lampy i potrzeb oświetleniowych wybranego pomieszczenia.

Wydatek, który rekompensują długofalowe korzyści

Zarówno włącznik, jak i żarówki działające na WiFi to większy wydatek. Mamy jednak do czynienia z inwestycją, która zwraca się szybciej niż się obejrzymy. Koszty są adekwatne do korzyści – tych krótko- i długotrwałych. Oszczędności, funkcjonalność, dekoracyjność. Tych cech oczekujemy w każdym z domowych wnętrz. Gdy zależy nam na opłacalnych zmianach, ograniczeniu zużycia prądu, a przy tym możliwości budowania scen świetlnych, obydwa opisane akcesoria oświetleniowe spełnią nasze oczekiwania.

Similar Posts