Porady

Blaty kompozytowe – co należy wiedzieć?

Kto powiedział, że blaty muszą być wyłącznie elementem wystroju kuchni? Faktem jest, że samodzielne blaty bez dodatkowych elementów najczęściej są wykorzystywane w tego typu pomieszczeniach, na przykład jako wyspy jadalne, ale nadal, można je zainstalować wszędzie.

Blaty kompozytowe w kuchni, łazience i salonie

Choćby w łazience jako sposób na nowoczesną toaletkę, czy w salonie z modernistycznym lub skandynawskim wystrojem, jako przedłużenie barku. Blaty kompozytowe – Warszawa to punkty oferujące duży wybór, jak i ich montaż – mogą być też dużo lepszą opcją, niż te wykonane z płyt MDF albo ciężkiego kamienia, takiego jak granit lub marmur.

Blaty kompozytowe i ich zalety

Zdecydowanie zaletą blatów tego typu jest to, że są to blaty termoformowane, przez co można zaprojektować indywidualny kształt i nowoczesne formy nie do wykonania w przypadku blatów kamiennych. Ta termoformowalność łączy się także z tym, że pod wpływem wysokiej temperatury montaż kilku płyt może się odbyć w taki sposób, że nie będzie widać na nich spoin. Dzięki temu da się stworzyć olbrzymie powierzchnie łączące blaty z płytami ściennymi i nie tylko, które nie mając śladów łączeń, będą łatwiejsze w utrzymaniu ich w czystości… no i będą zachwycać.

Pomimo powyższych możliwości, temperatury oscylujące wokół kilkudziesięciu stopni nie mają wpływu na wygląd kompozytu, przez co można spokojnie stawiać na nich gorące miski z zupą, czy kubki z kawą.

Blaty kompozytowe Warszawa mogą stać się wyborem także dla tych, którzy lubią sterylność pomieszczeń, takich jak kuchnia i łazienka, a jednocześnie odczuwają dyskomfort, mając kontakt z zimnymi powierzchniami blatów kamiennych.

Kolejną ważną zaletą blatów kompozytowych, są możliwości naprawcze tej powierzchni bez pozostawiania na niej śladów. W przypadku blatów kamiennych wyszczerbienie pod wpływem uderzenia ciężko jest odpowiednio i bez śladów naprawić. Tymczasem blaty konglomeratowe (bo tak są nazywane blaty kompozytowe, zamiennie także z określeniem blaty mineralno-akrylowe) mogą wyglądać po naprawie tak, jakby nigdy nie doszło do ich wyszczerbienia.

Wady, jakie mają blaty kompozytowe

Wad blatów kompozytowych (Warszawa) jest bardzo mało i raczej zdecydowanie to ich zalety biorą górę. Można jednak wymienić to, że przy kontakcie z wyjątkowo gorącym przedmiotem, na przykład świeżo zdjętym z kuchenki garnkiem może dojść do uszkodzenia powierzchni. Podobnie w przypadku na przykład krojenia na nich ostrym nożem bez podłożenia deski. Jednak tu należy przypomnieć o zalecie takiej, że blaty mineralno-akrylowe łatwo jest naprawić, a w przypadku małych rys da radę zrobić to nawet domowymi narzędziami.

 

Similar Posts