Porady

Blachodachówka czy blacha trapezowa- co wybrać?

Blachodachówka czy blacha trapezowa- co wybrać?

Rodzaj pokrycia dachowego to trudny, a zarazem niezwykle istotny wybór. Wpływa ono bowiem nie tylko na funkcjonalność, ale i estetykę budynku. A to wszystko trzeba jeszcze połączyć z dobrą ceną. Czy istnieje pokrycie dachowe, które będzie spełniać te wszystkie wymogi? Blachodachówka to jedno z najczęściej wybieranych pokryć, właśnie dlatego, że jest niedroga, trwała i estetyczna. Naprzeciwko niej często wymienia się blachę trapezową. Które rozwiązanie będzie lepsze? Sprawdź!.

Jeśli chodzi o łatwość montażu wyrywa blacha. Dlatego jeśli zapytasz o zdanie dekarza, prawdopodobnie zaproponuje ci właśnie takie rozwiązanie. Warto jednak przeanalizować inne aspekty. Parametry techniczne są właściwie podobne. Można jednak przyjąć, że trwałość blachodachówki jest nieco większa. Blachodachówka http://fachowydekarz.pl/pokrycia-dachowe/blachodachowka/ jest też trochę bardziej estetyczna, zwłaszcza jeśli chodzi o jej nowoczesne formy. Z daleka właściwie trudno odróżnić ją od dachówki ceramicznej.

Jeśli chodzi o kwestie praktyczne – blachodachówka lepiej sprawdzi się na dachach o kącie nachylenia większym niż 12 procent. Im mniejszy kąt nachylenia tym bardziej dach jest płaski, a więc mniej widoczny. Wówczas można wybrać mniej efektywne pokrycie, jakim niewątpliwie jest blacha. Cenowo też jest korzystniejsza. Metr kwadratowy blachodachówki waha się w granicach 20-50 zł, podczas gdy blacha to koszt 20 zł. Tańszy jest nie tylko materiał, ale również sam usługa położenia blachy na dachu.

Blachodachówka jest nieco cięższa. Dlatego blacha trapezowa lepiej sprawdzi się na dachach, które nie powinny być zbytnio obciążone. Blachodachówka częściej jest wykorzystywana jako pokrycie dachowe budynków mieszkalnych. Trapezówka natomiast bardziej do budynków przemysłowych, komercyjnych czy garaży. Choć wielu inwestorów decyduje się położyć ją na dach domu, wychodząc z założenia, że atrakcyjna cena rekompensuje mniejsze walory estetyczne i wizualne.

Dlatego dokonując wyboru trzeba te wszystkie kwestie wziąć pod uwagę. Gdyby to cena była głównym kryterium wygrałaby blacha. Jeśli zaś chodzi o względy estetyczne i użytkowe – blachodachówka jest lepszym rozwiązaniem. Na pewno lepiej prezentuje się wizualnie, ma też jednak trochę większą wytrzymałość. Dach to ten element domu, który wykonuje się raz na wiele, wiele lat. Żeby rzeczywiście tak było warto zainwestować w coś co będzie i ładne i trwałe i nie zrujnuje kieszeni. Dlatego właśnie blachodachówka jaką znajdziesz w serwisie http://fachowydekarz.pl wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Similar Posts