Porady

Zalety mieszkania w bloku

Zalety mieszkania w bloku

Mieszkania w bloku są wygodną alternatywą dla domów jednorodzinnych. Mimo, że metr kwadratowy mieszkania w bloku kosztuje więcej, to z uwagi na jego mniejszą powierzchnię użytkową, całkowity koszt wychodzi o wiele korzystniej. Jeśli rozważasz, czy lepiej zakupić mieszkanie w bloku, czy może wybrać dom jednorodzinny na obrzeżach miasta, ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiadamy, co nas przyciąga właśnie do mieszkań w blokach.

Lepsza lokalizacja i większa dostępność mieszkań

To prawda! Mieszkania w blokach zlokalizowane są zazwyczaj w centrum miast, lub w niedalekiej ich odległości. Najczęściej są to lokale mieszkalne w starszych blokach, czy kamienicach. Mieszkania w blokach blisko centrum, mają tę zaletę, że leżą w pobliżu sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych, uczelni, bibliotek, przychodni i aptek. Są one dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla młodych ludzi, którzy nie chcą tracić czasu na dojazdy na uczelnie, czy do pracy. Mieszkanie w bloku oferuje również lepszy dostęp do miejsc życia towarzyskiego, takich jak bary, puby, kina, restauracje i siłownie.

„Z uwagi na gęsto zaludnione tereny w centrum miast, deweloperzy coraz częściej budują swoje inwestycje na obrzeżach, gdzie mieszkańcy mogą wygodnie i szybko dotrzeć do centrum miasta, a jednocześnie mają zapewnioną ciszę oraz spokój” – zauważa nasz rozmówca reprezentujący Gryf Development w Szczecinie.

Decydując się na zakup mieszkania na osiedlu w bloku, mamy pewność, że oferta lokali będzie bogata. Mieszkań takich możemy szukać samodzielnie w Internecie, z pomocą dewelopera lub przez pośredników.

Komfort życia w bloku

Mieszkając w bloku, nie musimy martwić się o drobne naprawy, odśnieżanie posesji zimą, grabienie liści jesienią, koszenie trawy, podlewanie kwiatów, czy podcinanie drzew, gdyż za takie podstawowe kwestie odpowiada zarządca budynku, który bardzo często zatrudnia w tym celu zewnętrznych podwykonawców. Można powiedzieć, że jedynym obowiązkiem, jaki wynika z mieszkania w bloku, jest regularne dokonywanie płatności.

Kolejną zaletą jest fakt, że wiele inwestycji deweloperów, wyposażonych jest w balkony, tarasy lub ogródki, dzięki czemu możemy cieszyć się skrawkiem natury w swoim mieszkaniu. Co więcej, w sezonie grzewczym nie musimy martwić się o to, aby w naszym mieszkaniu było ciepło, wystarczy przekręcić pokrętło i dopasować temperaturę. Dodatkowo mniejszy metraż sprzyja dokładniejszym i szybszym porządkom.

Bezpieczeństwo a mieszkanie w bloku

Nowe mieszkania w Szczecinie zlokalizowane są na zamkniętych i strzeżonych osiedlach z monitoringiem i szlabanami, co powoduje, że jakiekolwiek kradzieże trafiają się o wiele rzadziej niż w domach jednorodzinnych. Dodatkowo, bliskie otoczenie innych mieszkańców sprawia, że mamy większą pewność, że w razie nieprzyjemnej sytuacji możemy liczyć na pomoc sąsiadów – tym bardziej, że osiedla domów wielorodzinnych sprzyjają zacieśnianiu więzi.

Similar Posts