Porady

W jakiej łazience sprawdzi się wanna przyścienna?

W jakiej łazience sprawdzi się wanna przyścienna?

Większości osób, wanna przyścienna kojarzy się z dużym, przestronnym pomieszczeniem kąpielowym. Jeśli jednak podoba ci się takie rozwiązanie, a nie dysponujesz dużą przestrzenią, nie musisz z niego rezygnować! Dzięki dużej różnorodności dostępnych modeli, tego typu wannę można dopasować do praktycznie każdej łazienki. Klucz do sukcesu tkwi w wybraniu optymalnego produktu, dopasowanego do wielkości oraz stylu pomieszczenia kąpielowego, w którym zostanie umieszczony.

Wanny przyścienne kojarzą się z nowoczesnym designem i ciekawą formą. I faktycznie, większość modeli spełnia te kryteria. Zdarzają się jednak wanny o bardziej klasycznej linii, które również mają swoich zwolenników. Niezależnie od tego, jakim metrażem funkcjonujesz, na rynku z pewnością znajduje się model, który będzie pasował do twojej łazienki.

Wybieranie wanny przyściennej – na co zwrócić uwagę?

Zacznij od zastanowienia się, w jakim stylu chcesz urządzić swoje pomieszczenie kąpielowe. Mając taką wiedzę, możesz przejść do wybierania konkretnego kształtu wanny przyściennej. Do wyboru są wanny przyścienne kanciaste, obłe i owalne. Łazienki w stylu loftowym, industrialnym, futurystycznym lub nowoczesnym będą dobrze komponować się z modelami o wyraźnych, ostrych kantach. Z kolei wanna przyścienna o okrągłych brzegach będzie dobrze wyglądała w pomieszczeniu kąpielowym urządzonym w stylu skandynawskim, glamour lub boho. A jeśli podobają ci się minimalistyczne wnętrza, to owalna wanna przyścienna będzie strzałem w dziesiątkę!

Oprócz kształtu i wielkości wanny, warto zwrócić uwagę również na materiał, z którego została wykonana. Najpopularniejszym tworzywem, wykorzystywanym do produkcji armatury łazienkowej, jest akryl sanitarny. W przypadku bardziej luksusowych modeli, można zdecydować się na wannę wykonaną z konglomeratu lub kamienia.

Twój komfort i potrzeby są najważniejsze

Wybierając wannę przyścienną zastanów się, jakie są twoje codzienne potrzeby. Dzięki temu dużo łatwiej będzie ci podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu. Jaka bateria najlepiej ci się sprawdzi? Czy potrzebujesz ścianki, która ochroni twoją łazienkę przed zalaniem? Jakiej wielkości wanna przyścienna jest ci potrzebna? Tego typu pytania pomogą ci określić twoje potrzeby i oczekiwania. Na koniec warto pamiętać, że choć większość wanien produkowana jest w kolorze białym, to nie musisz decydować się na armaturę w takim kolorze. Jeśli dobrze poszukasz lub też zdecydujesz się na zakup produktu na zamówienie, z pewnością uda ci się znaleźć wannę przyścienną w innym kolorze.

Similar Posts