Majsterkowanie

Regał z drzwiami i jego zastosowanie – gdzie warto go wykorzystać?

Regał z drzwiami

Szukasz mebli do swojego salonu lub innego pomieszczenia, w którym potrzebujesz praktycznego systemu przechowywania? Nie wiesz, na jaki rodzaj regałów warto się zdecydować? Lepiej sprawdzą się otwarte, a może zamknięte? Naszą propozycją jest regał z drzwiczkami i otwartymi półkami, czyli model, który łączy dwa powyższe rozwiązania. Co możesz w nim przechowywać? W jakich pomieszczeniach może się sprawdzić? Przeczytaj poniższy artykuł – udzielamy w nim odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Regał z drzwiami – czyli jaki?

Regały można podzielić na dwa typy – otwarte oraz zamknięte, czyli te z drzwiczkami. Pierwsze z nich były modne lata temu, obecnie jednak wiele osób decyduje się na modele z drzwiczkami. Nic w tym dziwnego – zawartość półek jest ukryta przed oczami odwiedzających Cię osób. Dodatkowo zamknięta przestrzeń nie zbiera tak wiele kurzu i innych zanieczyszczeń, co otwarta. A co powiesz na propozycję, która łączy oba te rodzaje? Mowa tu o regałach z drzwiczkami, które dodatkowo wyposażone są w otwarte półki. Taka kombinacja pozwoli na wyeksponowanie tego, co powinno być podkreślone, a także ukrycie tego, czego nie chcesz pokazywać światu. Co możesz przechowywać w tego typu meblach? Odpowiadamy tuż poniżej.

Regał z półkami i drzwiczkami – idealny do salonu

Regały z drzwiczkami i półkami to meble, które z powodzeniem umieścisz w swoim salonie. Wówczas mogą posłużyć jako miejsce do przechowywania książek, wakacyjnych pamiątek, ramek ze zdjęciami oraz innych rozmaitości. W zamykanych szafkach możesz z kolei przechowywać dokumenty, listy oraz inne ważne, osobiste lub wartościowe rzeczy. A co myślisz o stworzeniu swojej domowej biblioteczki? Jeżeli masz sporą kolekcję książek, ten rodzaj mebla spisze się doskonale.

Stylowy i funkcjonalny mebel do domowego biura lub sypialni

Jeżeli w swoim domu masz swoje własne biuro, regał z drzwiczkami spisze się w tym miejscu idealnie. Dzięki niemu zyskasz sporo wolnej przestrzeni do przechowywania firmowych dokumentów umieszczonych w segregatorach lub teczkach. Jest to również świetne miejsce do stworzenia domowej biblioteczki. Zaopatrz swój domowy gabinet w wygodne siedzisko, a idealne miejsce do czytania masz już gotowe.

Mebel w postaci regału z drzwiczkami i półkami sprawdzi się też w sypialni. Jeżeli nie dysponujesz odpowiednio dużą szafą, sprawdzić się może nawet do przechowywania ubrań, torebek oraz licznych akcesoriów. W przypadku małych dzieci posłuży natomiast do trzymania pieluszek, mokrych chusteczek, zabawek czy książeczek. Jedno jest pewne – gdziekolwiek się znajdzie, pomoże Ci zachować porządek i zapewni praktyczną przestrzeń do przechowywania.

Materiał sponsorowany.

Similar Posts