Majsterkowanie

Tarcze do gresu

Tarcze do gresu

Tarcza do gresu to specjalistyczne narzędzie do cięcia płytek z twardych materiałów ceramicznych, które zapewnia wydajną, dokładną i czystą obróbkę.

Jakie wymagania musi spełniać tarcza diamentowa do gresu?

Ponieważ gres ma wysoką twardość rzędu od 8 do 9 w 10-stopniowej skali Mohsa, wykonane z niego materiały okładzinowe – płytki i płyty – muszą być obrabiane narzędziami diamentowymi. Jednym z nich jest tarcza diamentowa do gresu, która służy do jego cięcia. Obecnie produkowane tego typu profesjonalne tarcze spełniają wymagania fachowców zajmujących się układaniem płytek ceramicznych i montażem płyt gresowych. Do tych wymagań zalicza się, po pierwsze, wydajne cięcie okładzin gresowych; po drugie, jednoczesne zapewnienie wysokiej dokładności wymiarowej oraz czystych krawędzi po przecięciu; po trzecie, długą żywotność tarczy; i po czwarte, przyjazną jej cenę. Wszystkie te cztery warunki spełnia niewiele narzędzi dostępnych na rynku, wśród nich są tarcze do gresu produkcji Klingspor, które można kupić w sklepie internetowym: https://sklep.klingspor.pl/63-tarcze-diamentowe-do-ciecia-gresu. W artykule zostaną omówione dostępne w nim tarcze Klingspor z linii SPECIAL, która grupuje narzędzia o najwyższej jakości premium, które odznaczają się maksymalną wydajnością i długą trwałością. Narzędzia te wykonano w technologii spiekania stalowego korpusu z pierścieniem tnącym zawierającym diamenty techniczne.

Tarcza diamentowa do gresu Klingspor DT 900 FL SPECIAL

To specjalistyczna tarcza do gresu. Jej ostrze stanowi pierścień zawierający diamenty, w którym wykonano nacięcia zakończone szczeliną w stalowym korpusie narzędzi. Dzięki zwiększono jej odporność na odkształcenia termiczne. Omawiana tarcza do gresu jest dostępna w średnicach 115, 125, 180, 200, 230, 250, 300 i 350 mm. Można ją więc stosować w szlifierkach kątowych (średnice: 115, 125 i 230 mm z otworami montażowymi 22,23 mm) i w przecinarkach stacjonarnych (średnice: 180, 200, 250, 300 i 350 mm z otworami mocującymi 30 mm standardowo wyposażone w pierścień redukcyjny 30/25,4 mm). Grubość pierścienia diamentowego jest zależna od średnicy narzędzia i wynosi 1,4 mm (dla tarcz 115 i 125 mm), 1,6 mm (180 i 200 mm), 1,8 mm (230 mm), 2 mm (250 mm) lub 2,2mm (300 i 350mm). W pierścieniu tnącym zastosowano drobne ziarno diamentowe, które pracuje delikatnie, umożliwia wykonywanie czystych oraz dokładnych cięć i zarazem zapewnia wysoką wydajność pracy. DT 900 FL SPECIAL to tarcza do cięcia gresu na mokro i sucho. Jest profesjonalnym narzędziem odznaczającym się wysoką trwałością, przeznaczonym dla wymagających glazurników, którzy chcą uzyskiwać efektywnie bardzo dobre rezultaty jakościowe. Można nią ciąć nie tylko gres, ale także okładziny ceramiczne (np. płytki czy kafle), porcelanę czy marmur.

Tarcza diamentowa do gresu Klingspor DT 900 FP SPECIAL

W narzędziu zastosowano pierścień tnący ryflowany bocznie specjalnym wzorem. Ma on wysokość 10 mm i niewielką grubość 1,4 mm. Wzór ryflowania zwiększa agresywność tarczy i tym samym przyspiesza cięcie. Zmniejsza też tarcie boczne i daje wysoką jakość obróbki w postaci dużej dokładności wymiarowej oraz czysto przeciętych krawędzi. Aby zwiększyć sztywność omawianego narzędzia i jego wytrzymałość na odkształcenia termiczne, zastosowano w nim stalowy korpus ze wzmocnionym i pogrubionym środkiem. W korpusie wykonano też obwodowo niewielkie otwory, które podczas cięcia na sucho zawirowują powietrze i tym samym intensyfikują chłodzenie tarczy. Jak łatwo zauważyć, zastosowane rozwiązania redukują praktycznie do zera ryzyko termicznego odkształcenia korpusu i zapewniają tarczy długą żywotność. DT 900 FL SPECIAL, podobnie jak DT 900 FL SPECIAL, to profesjonalna tarcza do cięcia gresu na mokro i sucho. Dostępna jest w dwóch średnicach 115 i 125 mm z otworem mocującym 22,23 mm. Przeznaczona jest więc do stosowania w małych szlifierkach kątowych 115 i 125 mm. Oprócz gresu, można nią ciąć płytki ceramiczne, porcelanę i twardą kamionkę. Omawiana tarcza do gresu bardzo udanie łączy szybkie cięcie z wysoką jego jakością i wydatnie przyspiesza układanie glazury.

Tarcza diamentowa do gresu Klingspor DT 900 FT SPECIAL

Zastosowano w niej pierścień tnący typu turbo o grubości 1,4 mm. Dlatego tarcza diamentowa DT 900 FT SPECIAL umożliwia szybkie cięcie grubych okładzin z gresu, np. płyt i płytek o grubości 15-20 mm, którymi np. wykłada się tarasy, schody, wejścia do budynków itd. Można z powodzeniem użyć jej do cięcia kamionki, glazurowanych kafli piecowych, płytek ceramicznych i granitu. Omawiane narzędzie dostępne jest w średnicach 115 oraz 125 mm i przeznaczone do stosowania w szlifierkach kątowych. DT 900 FT to też profesjonalna tarcza do cięcia gresu na mokro i sucho. Przeznaczono ją dla użytkowników, którzy narzędziom diamentowym stawiają najwyższe wymagania pod względem wydajności, dokładności oraz trwałości i wykorzystują je podczas pracy w trudnych warunkach.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Similar Posts