Porady

Pościel bambusowa – co warto o niej wiedzieć? Czy jest to dobra inwestycja?

Pościel bambusowa - co warto o niej wiedzieć? Czy jest to dobra inwestycja?

Kołdra jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia sypialni. To ona w dużej mierze decyduje o komforcie i wygodzie snu. W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się modele bambusowe. Jakie zalety ma kołdra wykonana z tego materiału? A może zamiast bambusowej pościeli lepsza będzie klasyka, czyli pościel 200×220 bawełna?

Bambusowa kołdra – najważniejsze informacje

W kołdrach bambusowych jako wypełnienie stosowana jest specjalna mieszanka włókien celulozowych bambusa z domieszką poliestrowych włókien syntetycznych. W dobrej jakości pościeli wykorzystywane są włókna pozyskiwane z drzew bambusowych wywodzących się z ekologicznych plantacji. Pościel bambusowa ze względu na właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i antystatyczne nadaje się dla każdego, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci (nawet alergików). Bambus ma doskonałe właściwości termoregulacyjne, dodatkowo jest trwały i lekki, co zapewnia komfort snu.

Bambusowa kołdra 140 x 200 to równie dobry wybór co klasyczna bawełna.

Dlaczego warto stawiać na pościel bambusową?

Pościel bambusowa ze względu na swoje właściwości z powodzeniem może być wykorzystywana przez cały rok. Jest przewiewna, ma właściwości higroskopijne, dzięki czemu świetnie absorbuje wilgoć, oddając ją i parę wodną na zewnątrz. Pod tym względem pościel bambusowa jest lepsza niż bawełniana. Kołdry bambusowe nie elektryzują się, charakteryzują się również właściwościami antygrzybicznymi i antybakteryjnymi. Odpowiednio zadbana bambusowa kołdra 140 x 200 to doskonała inwestycja na wiele lat.

Jak pielęgnować pościel bambusową by nie straciła swoich właściwości?

Bambus jest świetnym materiałem wykorzystywanym w wielu dziedzinach, w tym przemyśle tekstylnym, między innymi do produkcji kołder. W przeciwieństwie do wielu innych tkanin ta nie ma specjalnie wygórowanych wymagań co do pielęgnacji. Tkanina bambusowa z powodzeniem może być prana w pralce – należy tylko przestrzegać zaleceń producenta umieszczonych na metce każdego wyrobu.

Kołder i innych elementów pościeli bambusowej nie należy prać w temperaturze przekraczającej 40°C. Taka temperatura jest optymalna, pozwala tkaninie zachować jej właściwości. Jeżeli pościel byłaby prana regularne w wyższej, wówczas szybko może dość do skrócenia jej żywotności. Mokra tkanina bambusowa powinna być suszona po rozwieszeniu jej w przewiewnym miejscu i pozostawiona w nim do momentu całkowitego wyschnięcia.

Do prania tkanin bambusowych należy wykorzystywać wyłącznie delikatnie działające środki piorące.

Similar Posts