Porady

Pojemniki na odpady – lepsze plastikowe czy metalowe?

Pojemniki na odpady – lepsze plastikowe czy metalowe?

Pojemniki na odpady dostępne są obecnie w wielu wariantach do wyboru. Gdy stoisz przed wyborem pojemnika, pojawia się często pytanie – czy lepiej wybrać ten plastikowy, a może metalowy?

Pojemniki na śmieci zmieszane oraz na śmieci segregowane ułatwiają na m przechowywanie odpadków do czasu odbioru ich przez odpowiednie służby. Pojemniki na odpady – https://abrys-technika.pl/pojemniki-na-odpady/ tego rodzaju występują w różnych pojemnościach. Najbardziej popularne z nich to pojemności 60 litrów, 120 litrów, 240 litrów, a także 1100 litrów. Gdy szukamy pojemnika na odpady na posesję prywatną, wtedy najczęściej wybór pada na mniejsze pojemności. Do wyboru mamy wówczas warianty pojemników plastikowych oraz metalowych. Co kupić?

Plastikowe pojemniki na odpady

Tego rodzaju pojemniki na odpady wykonuje się z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Odpowiednia grubość ścianek zapewnia wówczas trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji, a koła jezdne umożliwiają łatwe transportowanie kosza. Plastikowe pojemniki na odpady są odporne na czynniki zewnętrzne, w tym na wilgoć, dlatego też nie ma wówczas problemu korozji. Są także łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy przemyć je wodą. Pojemniki te mogą być wyprodukowane w różnych kolorach, dlatego można dostosować je również do typu przechowywanych w nich odpadów. Kolejną zaletą tego typu pojemników jest ich niska cena – możemy kupić je w cenach rozpoczynających się już od około 100 złotych za mniejsze pojemności. Ich głównym minusem jest ryzyko uszkodzenia mechanicznego – połamania się czy stopienia w kontakcie z gorącymi przedmiotami.

Metalowe pojemniki na odpady

Druga opcja to pojemniki na odpady wykonane z metalu. Najczęściej mamy wówczas do czynienia z pojemnikami o kształcie walca, które wykonane są z wytrzymałej blachy ocynkowanej. Technika cynkowania nadaje blasze większą odporność na korodowanie. Umieszczone na koszu uchwyty ułatwiają transport – dostępne są także modele z kółkami. Chociaż pojemniki na odpady wykonane z metalu są zabezpieczane przed korodowaniem, to jednak z czasem także mogą zacząć rdzewieć. Problem najczęściej zaczyna się od spodu, dlatego warto wybrać pojemnik z dnem odsadzonym od podłoża. Za metalowe pojemniki na odpady zapłacimy więcej niż za modele plastikowe.

Similar Posts