Porady

Na jakich ścianach warto zastosować farby gruntujące?

Na jakich ścianach warto zastosować farby gruntujące?

Farby gruntujące to wygodny i łatwy w zastosowaniu produkt. Nie każdy je stosuje, chociaż warto to robić, ponieważ skutecznie przygotowują ściany i sufity do dalszych prac wykończeniowych. Farby gruntujące należą do grupy produktów gruntujących ściany. Oznacza to więc, że występuje kilka preparatów o podobnych właściwościach, kiedy więc zdecydować się na farbę, a nie pozostałe produkty?

Kiedy używać farby gruntującej?

Preparatu gruntującego zawsze warto użyć przed malowaniem, tapetowaniem, układaniem płytek lub nakładaniem tynków strukturalnych. W niektórych sytuacjach znacznie lepiej sprawdzi się farba gruntująca niż pozostałe dostępne preparaty. Mowa tu o ścianach i sufitach, które są odnawiane, w ten sposób powierzchnia zostanie odpowiednio przygotowana do dalszych prac.

Farba gruntująca idealnie sprawdza się podczas remontów, ponieważ charakteryzuje się dobrym kryciem. Pozwala to zamalować istniejący kolor i bez usuwania starej farby można bez problemu zmienić kolor ścian. Jest to bardzo przydatna cecha, zwłaszcza w przypadku przykrywania mocnych kolorów, po których dzięki farbie podkładowej nie będzie śladu. To też cecha, która odróżnia farbę gruntującą od tradycyjnego gruntu, ponieważ drugi preparat można używać wyłącznie po usunięciu starej warstwy farby. Farby gruntujące mogą być stosowane na wszystkich rodzajach ścian: z płyt kartonowo gipsowych, ścianach gipsowych, cementowo wapiennych, a także na ścianach pokrytych tynkiem cementowym.

Dlaczego warto używać farby podkładowej?

Farby podkładowe mają również szereg właściwości, dzięki którym drobne remonty stają się łatwiejsze i tańsze. Przede wszystkim ich użycie wpływa na mniejszą chłonność ścian, co powoduje mniejsze zużycie farby dekoracyjnej. Odpowiednie przygotowanie ścian przed malowaniem to też poprawa przyczepności, wykończona w ten sposób powierzchnia na dłużej zostanie na miejscu, nie łuszczy się i nie pęka. Zagruntowane ściany na długo zachowują estetyczny wygląd.

Dużą zaletą farb gruntujących jest ich dostępność i łatwość zastosowania. Nie potrzeba specjalnej ekipy, aby odświeżyć kolor w mieszkaniu, z powodzeniem można zrobić to samemu. Szeroki wybór farb gruntujących dostępny jest w sklepie MSexpert.pl oferującym artykuły ogólnobudowlane. Bez problemu można skompletować w nim całe niezbędne wyposażenie do przeprowadzenia prac, do których oprócz farby gruntującej i dekoracyjnej wystarczy tylko dobry pędzel lub wałek.

Similar Posts