Budowa

Kontenery na gruz – zamów przed remontem!

Kontenery na gruz – zamów przed remontem!

Planujesz remont domu albo mieszkania? W takim przypadku już teraz pomyśl o tym, w jaki sposób pozbyć się gruzu poremontowego!

Nawet podczas niewielkiego remontu może powstać duża ilość gruzu. Może składać się na niego tynk, beton, skute płytki ceramiczne, a także pozostałe materiały budowlane i wykończeniowe. Tego typu odpadków nie można usunąć do zwykłego kosza – przepisy prawa wskazują, że wymagają one właściwej utylizacji. 

Gdzie należy wyrzucić gruz?

Gruz poremontowy, a także pobudowlany i powstały po wyburzeniach to odpadki, które muszą być przekazane do odpowiednich punktów czy też firm, które będą mogły zająć się jego zagospodarowaniem zgodnie z przepisami prawa. Gdy planowany jest remont, wówczas warto wiedzieć, gdzie można wyrzucić gruz. Zgodnie z przepisami, jest to możliwe w PSZOK-ach, czyli w punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – działają one w każdej gminie. Także można zlecić takie usługi firmom prowadzącym wywóz gruzu Katowice – https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-katowice to miasto, gdzie także można skorzystać z takich właśnie usług. W każdym z tych przypadków gruz będzie odpowiednio zagospodarowany – w rezultacie nie będzie on stwarzał zagrożenia dla środowiska naturalnego. 

Zamów kontener na gruz po remoncie

Aby usuwanie gruzu po remoncie było jeszcze łatwiejsze, warto pomyśleć o zamówieniu kontenera na gruz. Takie kontenery dostarczają firmy prowadzące wywóz gruzu Katowice oraz w innych okolicznych miejscowościach. Do dyspozycji są kontenery o różnych pojemnościach. Można zatem dopasować ich wielkość w zależności od zakresu prowadzonych prac oraz przewidywanej ilości powstałego gruzu. Firma zajmująca się wywozem odpadów dostarcza wówczas kontener o wskazanej przez klienta pojemności. Kontener umieszczany jest wtedy we wskazanym miejscu. Klient może następnie usuwać do niego powstały gruz. Gdy kontener zapełni się lub też klient będzie chciał, aby firma go zabrała, wystarczy, że zadzwoni pod jej numer. Jeszcze tego samego dnia będzie on odebrany. Zatem kontener na gruz warto zamówić już przed remontem – wtedy wszystkie odpadki można łatwo usuwać na bieżąco!

Similar Posts