Meble

Jak dopasować krzesła ogrodowe do aranżacji tarasu?

Jak dopasować krzesła ogrodowe do aranżacji tarasu?

To pytanie, na które aktualnie szuka odpowiedzi wielu z was. Sezon ogrodowy co prawda, jeszcze się nie zaczął, ale zbliża się wielkimi krokami, dlatego nie ma sensu zwlekać z porządkami i odkładać aranżacji tarasu na ostatnią chwilę. Jeśli wasz salon pod chmurką ma być gotowy na nadejście kalendarzowej wiosny to jest to dobry moment, aby zająć się tematem wyboru siedzisk – krzesła ogrodowe spełnią swoje funkcje tylko wtedy, kiedy będą wygodne, praktyczne w użytkowaniu i dobrze dopasowane…

Krzesła ogrodowe na taras – modny design w parze z funkcjonalnością

Należycie do grona szczęśliwych posiadaczy tarasu i chcielibyście zaaranżować go na potrzeby domowników jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu? Wygodne krzesła ogrodowe to jeden z elementów wyposażenia, któremu zdecydowanie powinniście poświęcić więcej uwagi. Nie twierdzimy oczywiście, że inne meble są od nich jakkolwiek mniej ważne, ale krzesła jako siedziska mają do odegrania na tarasie wyjątkową rolę. Dlaczego? Bo to głównie z nich korzystamy podczas odpoczynku przy kawie, imprez ogrodowych z grillem w roli głównej czy wspólnych posiłków.

Producenci wychodzą w tym temacie naprzeciw oczekiwaniom, dlatego wybór, jeśli chodzi o tego typu meble jest obecnie naprawdę spory. Coś dla siebie mogą znaleźć już nie tylko miłośnicy ponadczasowej klasyki, jaką reprezentują krzesła ogrodowe z drewna, ale też fani nowoczesnego wzornictwa. Do dyspozycji w tym zakresie są zarówno krzesła ogrodowe metalowe i aluminiowe, jak i te wykonane z technorattanu czy recyklingowanych tworzyw sztucznych. Przeglądając dostępną ofertę trudno oprzeć się wrażeniu różnorodności – krzesła tarasowe, jakie proponują topowe marki outdoorowe mogą pochwalić się nie tylko modną estetyką, ale też pomysłowym wykonaniem i funkcjonalnością.

Rozmiar krzeseł a wielkość stołu – zacznij od podstawowych kwestii

Szeroki wachlarz opcji, jaki oferują krzesła ogrodowe odnosi się nie tylko do ich stylu czy kolorystyki, ale też posiadanych rozmiarów. Wybierając siedziska na taras powinniście zwrócić uwagę na takie aspekty, bo źle dopasowane do stołu krzesła w dłuższej perspektywie nie spełnią właściwych dla takich mebli funkcji. Aby uniknąć zbędnego wydatku i rozczarowania zakupem na początek zmierzcie stół i przestrzeń wokół niego – wybieranie krzeseł na przysłowiowe oko nigdy nie jest dobrym pomysłem…
Przyjmuje się, że na stół czteroosobowy trzeba przeznaczyć 6 m2, a na sześcio- lub ośmioosobowy aż 12 m2 przestrzeni tarasu. Na komfortowe odstawienie krzesła z oparciem trzeba zarezerwować z kolei 80 cm wolnego miejsca. Stoły mają zwykle 72-75 cm wysokości, a to oznacza, że siedziska dobrze dobranych krzeseł ogrodowych powinny być usytuowane na poziomie 42-45 cm. Tylko w taki sposób będziecie w stanie zapewnić 30 cm bezpiecznej odległości pomiędzy blatem stołu a ramą krzesła.

Wybierz najlepszy materiał – solidne krzesła tarasowe to gwarancja wygody na lata

W kontekście wyboru krzeseł tarasowych sporo mówi się o jakości wykonania i materiałach. Całkiem słusznie prawdę mówiąc, bo to aspekty, które mają kluczowe znaczenie dla funkcjonalności i żywotności tych mebli. Krzesła ogrodowe drewniane o klasycznym wzornictwie cieszyły się ogromną popularnością przez wiele lat, jednak ze względu na kiepską tolerancję wilgoci i konieczność regularnej impregnacji zostały zepchnięte na drugi plan przez swoje metalowe i technorattanowe odpowiedniki. Jedynym wyjątkiem są krzesła z drewna egzotycznego, które w ostatnich latach odnotowały duży wzrost popularności.
Zastanawiacie się, jakie wybrać krzesła ogrodowe na taras? Najnowsze trendy czytelnie pokazują, że w tym sezonie na topie będą modele wykonane z ekologicznych materiałów i eko rattanu. Wnętrza od jakiegoś czasu ewoluują w kierunku natury i tendencja ma swoje odzwierciedlenie także w kącikach wypoczynkowych znajdujących się na zewnątrz. Krzesła ogrodowe z technorattanu idealnie wpisują się w te założenia, a przy tym są niezwykle wytrzymałe, odporne na działanie wody i słońca oraz zmienne temperatury. Podobne właściwości do nich pod tym względem wykazują zabezpieczone preparatami antykorozyjnymi krzesła ogrodowe z metalu lub lekkiego aluminium.

Postaw na pomysłowe rozwiązania – krzesła ogrodowe muszą być praktyczne

Kolejnym kryterium, które pomoże wam dopasować krzesła ogrodowe do aranżacji tarasu są zastosowane wobec tych mebli rozwiązania . W ofercie producentów nie brakuje modeli posiadających miękkie poduszki na siedzisku, wyposażonych w oparcia i podłokietniki czy w funkcję składania/rozkładania. Ciekawą opcją są także krzesła ogrodowe sztaplowane, które poza sezonem można przechowywać jedno na drugim. Dlaczego o tym mówimy? Bo takie udogodnienia mają bardzo duży wpływ nie tylko na nasz komfort, ale i użyteczność siedzisk. Osobiście nie znamy nikogo, kto lubiły odpoczywać i delektować się kawą w pięknych okolicznościach przyrody na niewygodnych krzesłach.

Estetyka ma znaczenie – krzesła ze stołem powinny tworzyć zgrany komplet

Rozmiary rozmiarami, ale czy wygląd krzeseł ogrodowych można zupełnie pozostawić przypadkowi? W żadnym wypadku! Dobrze dobrane siedziska powinny pasować do stołu i uzupełniać się z nim pod względem estetyki. Nie ma tutaj znaczenia czy stawiacie na jednolity zestaw, czy na komplet jadalniany o eklektycznym charakterze: krzesła tarasowe muszą posiadać wspólny mianownik ze stołem w kontekście wzornictwa, wykończenia czy kolorystyki. Duży wybór mebli w tym zakresie oferuje sfmeble.pl – krzesła ogrodowe, jakie posiada w swojej ofercie internetowy salon meblowy to prawdziwy raj dla miłośników różnych stylów.

Similar Posts