Meble

Duża szafa przesuwna do salonu

Duża szafa przesuwna do salonu

Szafy przesuwne to niezwykle praktyczne, pojemne meble, które zwykle zapewniają większość miejsca do przechowywania w domu. Najczęściej montuje się je w przedpokojach, a także w sypialniach. Niekiedy dobrym pomysłem może być jednak również szafa przesuwna w salonie. Kiedy warto się na nią zdecydować i jakie warunki powinna spełniać, by dobrze wpasować się w aranżację?

Salon z szafą przesuwną – czy to ma sens?

Urządzając salon, zwykle przykładamy najwyższą wagę do estetyki. To w końcu miejsce, w którym nie tylko spędzają czas wszyscy domownicy, ale również przyjmowani są goście. Dlatego większości osób zależy na tym, by było to najstaranniej zaprojektowane pomieszczenie. Pogodzenie stylu z funkcjonalnością nie zawsze jest łatwe, a przecież salon musi być też praktyczny i wygodny. Dobrym sposobem na połączenie tych wszystkich wymagań jest umieszczenie w nim… szafy.
Mimo iż szafa przesuwna w salonie zwykle nie jest oczywistym wyborem, może się okazać strzałem w dziesiątkę. To idealne rozwiązanie do niewielkich mieszkań, w których brakuje odpowiedniej ilości miejsca na przechowywanie, ale nie tylko. Szafa przesuwna w pokoju dziennym może również służyć do ukrycia tych elementów wyposażenia, które burzą harmonijnie urządzoną przestrzeń. Za jej drzwiami można schować np. cały sprzęt audio-wideo wraz z kolekcją filmów czy gier. To znakomity pomysł do wnętrz minimalistycznych, pomagający zachować ład, a jednocześnie nie rezygnować z potrzebnych przedmiotów. Dodatkowym atutem szafy przesuwnej do salonu jest możliwość ochrony drobiazgów przed kurzem, a tym samym znaczne ułatwienie procesu sprzątania.

Szafa przesuwna do salonu sprawdzi się nawet w luksusowo urządzonym wnętrzu, o ile będzie odpowiednio wykonana. Jednocześnie pomoże schować to, co chcesz ukryć, pozytywnie wpływając na wystrój.

Szafa przesuwna w salonie – jak wybrać?

Warto zadbać o to, by szafa przesuwna w salonie była maksymalnie praktyczna, a jednocześnie nie przytłaczała pomieszczenia. Ta druga kwestia będzie szczególnie znacząca w małych wnętrzach. Najlepiej zainwestować w szafę na wymiar, która będzie idealnie dopasowana do aranżacji – nie tylko pod względem wymiarów, ale również w zakresie wyglądu. Dzięki temu uzyskanie zadowalającego efektu będzie znacznie prostsze. 
Pamiętaj, że nawet duże szafy przesuwne do salonu nie muszą dominować w pomieszczeniu. Warto wybierać fronty w jasnych, odbijających światło kolorach. Jeśli dodatkowo będą wykończone „na wysoki połysk”, stworzą wrażenie znacznie większej przestrzeni, a jednocześnie będą stanowić świetne tło dla pozostałego wyposażenia. 
Niekiedy dobrym pomysłem może być salon z szafą przesuwną z ciemnymi lub wzorzystymi frontami. Wówczas mebel może stanowić kontrastowy akcent kolorystyczny w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie wtedy, jeśli salon jest długi i wąski, a szafa znajduje się na krótszej ścianie.

Szafy przesuwne do salonu – niebywała funkcjonalność

Wybierając wykonane na wymiar szafy przesuwne do salonu, można też dowolnie zaprojektować ich wnętrze. Dzięki temu mebel będzie przystosowany do funkcji, jaką chcesz mu nadać. Układ może przewidywać zarówno miejsce na wieszaki z ubraniami, jak i półki, szuflady czy niezwykle praktyczne kosze cargo. Możliwy jest również montaż rozmaitych specjalnych uchwytów, przepustów na przewody itp. Stawiając na szafę na wymiar, możesz samodzielnie zdecydować o każdym aspekcie jej wyposażenia, co jest niezwykle ważne w kontekście jej funkcjonalności.

Similar Posts