Budowa

Jak bezpiecznie pozbyć się gruzu z budowy?

Jak bezpiecznie pozbyć się gruzu z budowy?

Czysty gruz budowlany to cenny materiał, który z powodzeniem można ponownie wykorzystać, np. do budowy fundamentów i pod posadzki. Po rozkruszeniu dodaje się go również (w formie proszku) do różnego rodzaju materiałów budowlanych. Wiele osób jednak nie dysponuje odpowiednią ilością miejsca do składowania. W takim wypadku kontenery na gruz są najlepszym rozwiązaniem. Profesjonalne firmy oferujące wywóz gruzu i zmieszanych odpadów budowlanych dysponują flotą pojazdów, które razem z kontenerem mogą dotrzeć praktycznie na każdą budowę.

Kontenery na gruz – w jaki sposób je zamawiać?

Przede wszystkim należy sprawdzić czy dane przedsiębiorstwo obsługuje teren, na którym znajduje się budowa. Większości firm działających w dużych miastach dostarcza również kontenery do mniejszych miejscowości. Jakie są następne kroki?

  • Kolejną kwestią jest ustalenie typu odpadów. Czysty gruz budowlany jest inaczej kwalifikowany niż zmieszane odpady budowlane. Podczas zamawiania kontenera, wystarczy poinformować co jest do wywiezienia, a osoba która nas obsługuje przedstawi warianty wyceny.
  • W trakcie zamawiania kontenera niezbędne jest podanie wielkości wyrażonej w m³. W przypadku niewielkiej ilości gruzu, najczęściej są zamawiane kontenery o pojemności od 1,7 m³ do 3,7 m³. W przypadku gdy do wywiezienia jest większa ilość, wówczas najlepiej zamówić kontener o pojemności od 4,7 m³, nawet do 8 m³.

Niekiedy trudno jest ocenić rzeczywistą ilość gruzu, zwłaszcza gdy znajduje się on w różnych miejscach. W takich sytuacjach dobrą praktyką jest zamówienie większego kontenera, dzięki któremu ograniczamy ryzyko ponoszenia dodatkowych wydatków związanych z podwójnym kursem.

Kontenery na gruz – dodatkowe informacje

Przedsiębiorstwa oferujące kontenery na gruz często mają w swojej ofercie specjalne rękawy, dzięki którym może szybko i przede wszystkim bezpiecznie załadować gruz znajdujący się na piętrze budynku. Rękawy są wykorzystywane w trakcie pracy na wysokości. To elementy wykonane z niezwykle wytrzymałego tworzywa sztucznego, połączone solidnym łańcuchem. Wrzucając gruz nawet z dużej wysokości, wszystkie jego elementy spadają rękawem i trafiają bezpośrednio do podstawionego kontenera. Takie rozwiązanie znacząco przyspiesza pracę. Warto jednak pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć miejsce wokół kontenera, tak aby nikt nie miał do niego dostępu. Wybierając profesjonalną firmę oferującą wywóz gruzu mamy pewność, że trafi on na odpowiednio zabezpieczone miejsce i w części lub całości zostanie przetworzony.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Usuń Gruz – kontenery na gruz Poznań.

Similar Posts