Porady

Ile kosztuje gin i gdzie można go kupić w Internecie?

Gin to napój alkoholowy, który swój smak zawdzięcza przede wszystkim jagodom jałowca. Powstał jako napój leczniczy wytwarzany przez mnichów w całej Europie już w średniowieczu. Dziś jest znanym i lubianym trunkiem na całym świecie. Sprawdź, ile kosztuje, czym jest i gdzie kupić najlepszy gin!

Gin – historia w pigułce

Gin (https://eszampan.pl/27-gin) istnieje od setek lat i dokładnie nie wiadomo kiedy powstał. Już w starożytności mieszanie jałowca z alkoholem było ugruntowaną tradycją, ale oficjalnie podaje się, że gin w postaci podobnej do dzisiejszej powstał dopiero w średniowieczu. W XVI wieku Holendrzy zmieszali jałowiec i wino, aby stworzyć leczniczy napój o nazwie „Jenever”. Później, podczas wojny 1568 – 1648 Anglicy popijali to, co przypominało gin przed każdą bitwą. 

Pierwsze użycie słowa gin pochodzi z książki The Fable of the Bees z 1714 roku, w której gin jest opisany jako likier z jagód jałowca. Od tego momentu gin stawał się coraz bardziej popularny w Anglii i każdy sklep z alkoholem, to był również sklep z ginem. Trunek stał się jeszcze bardziej popularny w Ameryce w okresie prohibicji, kiedy wytwarzany był w domowych warunkach. Później, kiedy alkohol znów stał się legalny w USA, najlepszy gin stał się ulubionym napojem większości Amerykanów. Dziś na całym świecie gin zyskuje na popularności. W Polsce wysokiej klasy gin jest również łatwo dostępny. Wystarczy kilka kliknięć w sklepie alkohole online, by w ciągu kilku dni cieszyć się smakiem ulubionego trunku.

Jakie znamy rodzaje ginu?

Istnieją trzy główne rodzaje ginu: 

  • gin destylowany, 
  • gin redestylowany
  • gin złożony. 

Gin destylowany pochodzi z zacieru lub sfermentowanej bazy alkoholowej. W technice produkcji jest podobny do whisky. Gin redestylowany pochodzi z drugiej destylacji neutralnego spirytusu. Zarówno gin destylowany, jak i redestylowany otrzymują swoje smaki z naparu świeżych lub suszonych jagód jałowca i innych składników botanicznych. Gin złożony to trzeci rodzaj ginu, który jest mniej powszechny i ​​znacznie tańszy. Jest to mieszanka neutralnego spirytusu z ekstraktem lub esencjami z jagód jałowca dodawanych celu uzyskania aromatu. 

Gin jest słodki czy gorzki?

Gin najczęściej nie jest słodkim trunkiem pomimo składników roślinnych i innych słodkich składników (takich jak lukrecja) użytych do jego produkcji. Istnieją słodsze odmiany ginu, takie jak Plymouth Gin, ale ogólnie gin nie jest uważany za alkohol o słodkim smaku. Najlepszy gin znajdziesz w sklepie eszampan.pl. Oferta tego sklepu obejmuje również szeroką gamę innych rodzajów alkoholi. Znajdziesz tam między innymi najlepszy rum, o którym piraci z Karaibów mogli tylko pomarzyć. Już teraz tam zajrzyj i wybierz coś dla siebie!

Ile zapłacisz za gin?

Dobrej jakości gin znajdziesz, w sklepie eszampan.pl. W swoim asortymencie, mają giny różnych rodzajów i gatunków w cenach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jeżeli chcesz spróbować wysokiej klasy ginu, lub stworzyć niesamowite w smaku drinki lub koktajle koniecznie przejrzyj ich ofertę.

Similar Posts