Porady

Gdzie we Wrocławiu mieszka się najlepiej? Sprawdź!

Gdzie we Wrocławiu mieszka się najlepiej? Sprawdź!

Wrocław to jedno z popularniejszych polskich miast. Wiele osób z pozostałej części kraju marzy o tym, by tam zamieszkać. Jest to miejsce bogate w wydarzenia kulturalne, przyjazne mieszkańcom i stawiające na rozwój. Młodzi ludzie kierują tam swoje kroki, by rozwijać się zawodowo, starsi docenią ciszę i spokój niektórych wrocławskich lokalizacji. Jednym słowem – w tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie.

Koszt zakupu

Ceny mieszkań we Wrocławiu nie należą do najniższych. Sprawy nie ułatwia to, że od jakiegoś czasu w całej Polsce koszty zakupu własnego „M” są coraz wyższe. Nic też nie zapowiada obniżek. Wręcz przeciwnie – ceny mogą jeszcze wzrosnąć. Średnia cena za m2 może wahać się od mniej więcej 6000 do nawet 20 000 zł. Oczywiście wszystko zależy od metrażu i dzielnicy, którą wybierzemy. Poniesione koszty mogą także być uzależnione od tego, czy mieszkanie pochodzi z rynku pierwotnego czy wtórnego. Listę najciekawszych ofert mieszkań do wykończenia pod klucz możemy znaleźć na stronie https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

Podział administracyjny

Wrocław nie dzieli się na dzielnice, a na osiedla. Jest ich naprawdę dużo i każde z nich ma długą listę zalet. Przykładowo Różanka (dawniej dzielnica Psie Pole) jest świetnie skomunikowana z pozostałą częścią miasta, dzięki czemu bez problemu dojedziemy w niemal dowolne miejsce wykorzystując auto lub komunikację miejską. Łatwo też wyjedziemy z miasta. Trasy wyjazdowe na Warszawę i Poznań znajdują się w pobliżu. Mieszkańcy doceniają Różankę za wysoko rozwiniętą infrastrukturę i miejsce na spacery. Jedynym minusem, który mógłby odstraszać jest zabudowa z tak zwanej wielkiej płyty.

Kolejnym osiedlem, na które warto zwrócić uwagę jest Klecina. Podobnie jak Różanka, ta okolica Wrocławia jest świetnie skomunikowana z pozostałą częścią miasta. Warto już teraz zainteresować się kupnem mieszkania na tym osiedlu, ponieważ ceny za m2 są tam coraz wyższe. Wszystko dzięki nowoczesnej zabudowie i dużej ilości zieleni. Tamtejsi mieszkańcy mogą korzystać między innymi z pięknego Parku Klecińskiego.

Similar Posts