Porady

Co konkretnie oznacza: wykończenie wnętrz „pod klucz”?

Co konkretnie oznacza: wykończenie wnętrz „pod klucz”?

Kupowane przez nas domy i mieszkania różnią się pod względem standardu wykończenia. Wyróżniamy m.in. standard deweloperski i wykończenie „pod klucz”, które staje się coraz chętniej wybieraną opcją. Z wykończeniem „pod klucz” mamy do czynienia nie tylko podczas zakupu nieruchomości, ale również remontu. Co właściwie kryje się pod tym pojęciem? Wyjaśniamy.

Standard deweloperski a wykończenie „pod klucz”

Definicje pojęć „standard deweloperski” i „wykończenie pod klucz” znacząco się od siebie różnią. Mamy tutaj do czynienia z pojęciami, które określają stopień zaawansowania prac wykończeniowych, jakie zostały przeprowadzone w mieszkaniu.

Standard deweloperski wymaga dodatkowych prac wykończeniowych m.in. pomalowania ścian, wykonania podłóg, montażu ościeżnic i drzwi wewnętrznych, a także przeprowadzenia białego montażu. W tym przypadku mamy do czynienia z mieszkaniem, które zostało wyposażone w m.in. okna i parapety, drzwi zewnętrzne, ma wykonane wylewki, wyprowadzone instalacje i otynkowane ściany. Wykończenie wnętrz lokali w stanie deweloperskim zabiera czas i pieniądze, jednak czasami okazuje się trafionym rozwiązaniem, gdy np. chcemy wykonać indywidualny projekt aranżacji, który pozwoli zrealizować marzenia o idealnym miejscu do życia.

Mieszkanie wykończone „pod klucz” to mieszkanie, do którego możemy od razu się wprowadzić, bo zostało ono do tego odpowiednio przygotowane. Wystarczy wstawić meble i rozpakować swój dobytek, aby móc cieszyć się pełnym komfortem zamieszkania. Zarówno w przypadku nowych mieszkań, które zostały wykończone pod klucz, jak i remontowanych lokali mieszkalnych, mamy w tym przypadku do czynienia z możliwością dostosowania elementów wykończenia i aranżacji wnętrz do naszych potrzeb. Warto korzystać z usług firm, które oferują kompleksowe usługi remontowo-wykończeniowe np. biura projektowego A&D Homes z Wrocławia, które rozszerzyło zakres mieszkania „pod klucz” możliwością kompletnego wyposażenia mieszkania począwszy od mebli, a skończywszy na sztućcach i talerzach w kuchni. Dzięki wsparciu profesjonalistów remont „pod klucz” zakończy się pełnym sukcesem, a my unikniemy związanych z pracami remontowymi niedogodności oraz zbędnego stresu.

Wykończenie pod klucz w teorii i praktyce

W przypadku nieruchomości od dewelopera możemy spotkać się ze znacznymi rozbieżnościami, które dotyczą standardu wykończenia „pod klucz”. Zakres prac oraz rodzaj materiałów wykończeniowych, ustalane są z góry lub możemy negocjować, podpisując aneks do umowy. Decydując się na wykonanie prac wykończeniowych „pod klucz” lub przeprowadzenie remontu z pomocą wybranej firmy, zyskujemy swobodę wyboru zakresu wykonanych robót, a także najbardziej odpowiadających nam rozwiązań projektowych. Nie bez znaczenia jest także możliwość skorzystania z cennych rad, które uwzględniają dobór optymalnie dopasowanych do naszych potrzeb i możliwości finansowych materiałów wykończeniowych. 

Podsumowując, wykończenie „pod klucz” umożliwia wprowadzenie się do domu lub mieszkania, bo nasza przestrzeń mieszkalna została do tego w odpowiedni sposób przygotowana. Wystarczy urządzić wnętrza, aby móc cieszyć się życiem w nowym miejscu. Standard wykończenia w przypadku domów i mieszkań „pod klucz” od dewelopera może się różnić. Wybierając doświadczoną ekipę fachowców, której powierzymy prace remontowo-wykończeniowe, możemy ze spokojem oczekiwać na oddanie nam kluczy i dzień przeprowadzki, bo pełen zakres robót został wcześniej ustalony z wykonawcą.

Similar Posts