Porady

3 rodzaje kocy do Twojej sypialni lub salonu

3-rodzaje-kocy-do-twojej-sypialni-lub-salonu

Bez względu na indywidualne preferencje, niezwykle trudno wyobrazić sobie nasza ulubioną sofę lub kanapę bez ulubionego i miłego w dotyku koca. Udany pled jest w stanie znacznie uprzyjemnić nasz odpoczynek po ciężkim dniu pracy. O walorach błogiego relaksu pod swoim wymarzonym kocem przekonał się osobiście już niejeden pracoholik. W tym artykule postaramy się naświetlić atuty i zastosowanie pledów wykonanych z tworzyw syntetycznych, takich jak na przykład akryl tudzież mikrofibra, jak i tych naturalnych.

Koce akrylowe i z mikrofibry – dobra alternatywa dla alergików, astmatyków oraz osób o pragmatycznym podejściu do aranżacji wnętrza

Jako pierwsze postanowiliśmy przeanalizować koce akrylowe. Wyróżniającym atutem akrylu na tle innych sztucznych materiałów jest jego imponująca zdolność do imitacji naturalnych tkanin. Na tym jednak jego unikalne cechy się nie kończą. Akryl bowiem jest hipoalergiczny, co w dzisiejszych czasach jest niebagatelną zaletą, Ponadto, wyprodukowane z akrylu koce nie ulegają paskudnym odkształceniom ani zmechaceniu. Dzięki swojej ponadprzeciętnej trwałości wyjątkowo długo zachowują one swój estetyczny wygląd. Jak by tego było mało, koce akrylowe, które znajdują się między innymi w asortymencie sklepu internetowego Indelo, można prać w niskich temperaturach. Ku Twojemu miłemu zaskoczeniu, tego rodzaju pledy schną w ekspresowym tempie.
Koce z mikrofibry podobnie jak ich akrylowe odpowiedniki są znakomitą opcją dla alergików. Nie ma w tym nic dziwnego – wspomniane pledy zapewniają skuteczną izolację przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami oraz kurzem. Abstrahując od tego, koce z mikrofibry mogą znacząco podnieść jakość wypoczynku w zaciszu Twojego domu. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko to za sprawą ich wysokiej przepuszczalności powietrza oraz tego, że łatwo dopasowują się do twojej sylwetki, gwarantując rozkoszne poczucie otulenia. Koce z mikrofazy — podobnie jak ich akrylowe ekwiwalenty — odznaczają się także nadzwyczajną trwałością, Dzięki temu można się nimi cieszyć przez długie lata.

Koce z bawełny – wszechstronna propozycja dla wymagających

Koce bawełniane znane są przede wszystkim z tego, że są szczególnie mocne. Co więcej, obarczone są one także niskim ryzykiem rozciągnięcia. Warto także zaakcentować fakt, że koce z bawełny zapewniają dużą swobodę wyboru w zakresie faktury – mogą one zawierać strukturę, być gładkie lub w dotyku wykazywać podobieństwo do aksamitu. Jako relatywny mankament można zinterpretować to, że ważą one więcej od swoich syntetycznych odpowiedników.

Similar Posts