Ogród

3 niezbędne produkty do dużego basenu ogrodowego

Basen w ogrodzie to niewątpliwie duża atrakcja dla domowników. Nieograniczona możliwość korzystania z basenu w upalne dni to wyjątkowa jego zaleta. Jednak sam basen to nie wszystko. Żeby był w pełni funkcjonalny, potrzebujemy doposażyć go w odpowiednie akcesoria.

Drabinka

Posiadanie wysokiego basenu ogrodowego to również obowiązek posiadania drabinki. Wysokie ściany basenu mogą skutecznie utrudnić wejście do niego. Zakup odpowiedniej drabinki to gwarancja przede wszystkim bezpieczeństwa podczas zanurzania się w wodzie oraz opuszczania kąpieli. Nowoczesne drabinki posiadają wiele funkcji pozwalających na odpowiednie dopasowanie ich do rozmiarów basenu. Dokonując zakupu drabinki trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim jakość wykonania drabinki, ważne by nie posiadała ona wystających ostrych elementów, mogących powodować uszkodzenia skóry. Praktycznym rozwiązaniem jest również platforma stosowana na najwyższym stopniu, a także antypoślizgowe stopnie.

Pompa

Chcąc uniknąć częstej wymiany wody w basenie powinniśmy zaopatrzyć się w pompę basenową. jej głównym zadaniem jest oczyszczanie wody poprzez jej filtrację. Każdy podmuch wiatru czy też wchodzenie do wody przez domowników, zanieczyszcza w jakimś stopniu wodę. Suche liście, martwe owady drobinki piasku często trafiają do naszego basenu. Pompa dba o czystość wody pobudzając ją do ruchu. Wyłapuje jednocześnie wszelkie zanieczyszczenia. Pompy basenowe wybieramy przede wszystkim ze względu na jej moc oraz rodzaj filtra. Im większy basen tym większa powinna być moc pompy. Wśród filtrów najbardziej popularne są filtry kartuszowe oraz piaskowe.

Generator chloru

To urządzenie wręcz niezbędne, gdy chcemy utrzymać dobry stan wody przez cały sezon. W wodzie bardzo szybko dochodzi do rozwoju i namnażania bakterii powodujących rozwój glonów, drobnoustrojów czy też zarazków. Żeby temu zaradzić można stosować chlor w tabletkach. Bywa on często zbyt drażniący dla oczu i skóry. Lepszym rozwiązaniem jest generator chloru. Przetwarza on cząsteczki soli kuchennej, znajdującej się w wodzie, w cząsteczki chloru. Efekt ten następuje na skutek elektrolizy. Generator chloru pozwala na utrzymanie krystalicznie czystej wody bez stosowania drażniącej chemii. Zakup generatora stanowczo zmniejsza koszty użytkowania basenu.

Posiadanie basenu ogrodowego ma na celu dostarczenie rozrywki w letnim sezonie. Dlatego też nie może się on stać uciążliwym obowiązkiem. Zastosowanie powyższych produktów z pewnością zapewni komfort korzystania z basenu przez długi czas.

Similar Posts