Porady

Szkło hartowane do kuchni. Jak w prosty sposób odmienić wnętrze?

Szkło hartowane do kuchni. Jak w prosty sposób odmienić wnętrze?

Inwestorzy i projektanci coraz śmielej stawiają na rozwiązania, które mają wyróżnić wnętrze ciekawą aranżacją i wzorami. Stały rozwój technologii budowlanych oraz rynku materiałów budowlanych sprawia, że coraz więcej domowych pomieszczeń nabiera unikalnego charakteru. Szkło hartowane do kuchni to sprawdzony sposób na odświeżenie wnętrza tak, aby utrzymanie go we właściwej czystości nie było wyzwaniem.

Szkło hartowane. Kuchnia rozbłyśnie na nowo

Pomieszczenia słabo oświetlone zyskają więcej światła. Szkło hartowane do kuchni rozprasza i odbija padające na ścianę promienie słoneczne, dzięki czemu niedoświetlone przestrzenie nabierają jaśniejszych barw. Właściwe rozprowadzenie naturalnego światła sprawia także, że pomieszczenie staje się większe optycznie. Materiał ten więc potrafi odmienić charakter wnętrza bez konieczności instalowania dodatkowych lamp i oświetlenia. Szkło hartowane w kuchni to również doskonały sposób na nadanie jej odpowiedniej atmosfery za pomocą rozpraszania nienaturalnych źródeł światła.

Szkło hartowane do kuchni. Wzory, które odmienią każde pomieszczenie

Nie należy zapominać o właściwościach dekoracyjnych tego materiału. Tradycyjne płytki posiadają ograniczoną gamę wzorów, dlatego często trudno zdecydować się na takie, które właściwie oddają charakter wnętrza. Szkło hartowane do kuchni daje możliwość wyboru spośród wielu motywów. Inwestor nie jest jednak ograniczony wyłącznie do rozwiązań zaprojektowanych przez producenta. Wielu z nich bowiem wykonuje personalizowane szkło do kuchni. Wzory są zatem niemal dowolne, ograniczone wyłącznie przez wyobraźnie pomysłodawcy. Dzięki takiemu podejściu możliwe jest nadanie przestrzeni gastronomicznej prawdziwie unikalnego charakteru.

Szkło hartowane w kuchni zapobiega powstawaniu plam

Przestrzeń gastronomiczna to miejsce, które wymaga utrzymania ścisłej higieny. Gotowanie sprzyja jednak licznym zabrudzeniom. Bywa, że jego skutki widoczne są również na ścianach. Pomimo starań wielu producentów, nawet najlepsze farby nie pozostają odporne na plamy. Dlatego odświeżone powierzchnie szybko tracą świeżość i początkowy urok. Szkło hartowane do kuchni wyróżnia się spośród kamieni dekoracyjnych oraz farb, ponieważ nie ulega ono przebarwieniom. Dodatkowo jego gładka powierzchnia sprawia, że jest ono wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy podstawowy detergent i ścierka, aby szkło hartowane w kuchni szybko odzyskało czystość.

Szkło hartowane do kuchni – prosty montaż

Pełnie zalet szklanych wyrobów do aranżacji wnętrz widać w projektach wykonanych przez specjalistów. Przedsiębiorstwo Prolinea dokonuje niezbędnych pomiarów a następnie wykonuje szkło hartowane. Kuchnia niemal natychmiast zyskuje nowy wygląd, bo montaż nowych elementów przebiega sprawnie i szybko. Jej pracownicy udzielają również kompleksowych porad w zakresie dostosowywania zabudowy szklanej do możliwości każdego wnętrza. Skontaktuj się z ekspertami z Prolinea, aby poznać szczegóły oferty.

Similar Posts