Budowa

Od czego zależy cennik wynajmu dźwigów?

Od czego zależy cennik wynajmu dźwigów?

Usługi dźwigowe i wynajem dźwigów należą do najpopularniejszych usług budowlanych. Każdego dnia w każdym mieście w Polsce klienci korzystają z usług firm, które zajmują się wynajmowaniem dźwigów i żurawi budowlanych. Bardzo często firmy spotykają się z pytaniem od od czego zależy cennik usług dźwigowych czy cennik wynajmu dźwigów. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć ten temat.

Zacznijmy od tego, czy możliwe są stałe ceny usług dźwigowych…

Stosowanie stałego cennika usług realizowanych za pomocą dźwigów będzie bardzo trudne, ponieważ usługa usłudze nierówna. Rzadko zdarzają się zlecenia, które wyglądają dokładnie tak samo. Przecież do przenoszenia są różne ciężary, w różnych lokalizacjach, do wykonania prac potrzeba różnego czasu. Właśnie dlatego nie można tutaj stosować stałych cenników, ponieważ usługi dźwigowe to nie bochenek chleba danego rodzaju, który przynajmniej w teorii zawsze powinien być taki sam.

Ceny można określić orientacyjnie, ale finalna cena i tak zawsze będzie określana na podstawie informacji, o które zleceniodawca zostanie poproszony przez firmę, która realizuje wynajem dźwigów.

Od czego więc zależy cennik usług dźwigowych?

Aby móc wycenić realizację usług z wykorzystaniem dźwigów czy żurawi budowlanych, firma oferująca wynajem dźwigów potrzebuje kilku podstawowych informacji. Przede wszystkim na cennik usług dźwigowych wpływa klasa używanego dźwigu – im większy dźwig, większy jego udźwig i zasięg, tym wyższa będzie cena wynajęcia maszyny.

Bardzo ważną kwestią jest rodzaj wykonywanych prac. Przy bardzo skomplikowanych zleceniach cena usług może wzrosnąć. Stopień skomplikowania prac, które dźwig ma do wykonania, w naturalny sposób wpływa na cennik usług. Jeśli zlecenie wykonywane jest w trudnym terenie, wymaga zastosowania specjalistycznych technik czy dodatkowego osprzętu, oczywistą kwestią jest wzrost kosztów.

Kolejnym elementem wpływającym na ceny jest lokalizacja prac. Im dalej dźwig musi dojechać, tym większe będą koszty dojazdu, które zleceniodawca będzie musiał pokryć. Wiele firm z chęcią podejmuje się współpracy w dużej odległości od bazy, ale najczęściej w przypadku dużych zleceń, aby koszty dojazdu nie przekraczały wartości zlecenia.

Duży wpływ na cennik usług dźwigowych ma oczywiście czas realizacji, czyli w przypadku długiej współpracy koszty są wyższe, aczkolwiek możliwe, że uda się porozumieć w kwestii rabatów przy naprawdę długiej współpracy.

Nie zawsze zleceniodawcy zdają sobie sprawę z tego, że na cennik usług dźwigowych wpływ ma wartość przenoszonego ładunku. Czy wyobrażacie sobie przenoszenie ogromnego silnika samolotu wartego kilka milionów złotych czy podnoszenie maszyny wartej kilkaset tysięcy złotych? W takim przypadku firma oferująca dźwigi musi podejść do tematu odpowiednio i zastosować wyższą cenę wykonania usługi. Bardzo drogie ładunki wymagają szczególnej ostrożności i jeszcze większej precyzji.

Aby poznać ceny wykonywania usług dźwigowych, warto skontaktować się z firmą od dźwigów i przedstawić rodzaj, miejsce i termin wykonywania zlecenia. Wszystko na pewno zostanie odpowiednio ustalone i wycenione tak, aby obie strony były w pełni zadowolone i by usługi przebiegały sprawnie i dobrze.

Źródło: Podnosimy.pl

Similar Posts