Meble

Witryna – mebel o uniwersalnym zastosowaniu

Witryna – mebel o uniwersalnym zastosowaniu

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzamy salon, ważne jest, by wnętrze prezentowało się efektownie, a jednocześnie, by pokój dzienny był komfortowo wyposażony, ponieważ to w nim spędzamy najwięcej czasu i wypoczywamy. Dlatego szukając mebli do salonu, warto zadbać nie tylko o wybranie bardzo wygodnych mebli wypoczynkowych czy stolika RTV, ale również eleganckiej i funkcjonalnej witryny, która podobnie jak komoda jest meblem niezwykle praktycznym, a przy tym ponadczasowym i nigdy niewychodzącym z mody.

Jako kredens

Dawniej wyposażeniem każdej jadalni, obok stołu i krzeseł, był pojemny kredens. To w nim panie domu przechowywały obrusy, zastawę i sztućce. Kredens posiadał przeważnie przeszkloną nadstawkę, w której trzymane były naczynia szklane, takie jak na przykład kieliszki, oraz porcelanowe, czyli filiżanki, dzbanki czy nawet całe serwisy obiadowe lub kawowe.

Obecnie podobną funkcję spełniają witryny, które często są podzielone na część z transparentnymi, szklanymi drzwiczkami oraz część z szufladami lub drzwiczkami pełnymi, wykonanymi z płyty meblowej lub z drewna. Taka konstrukcja mebla powoduje, że jest on bardzo praktyczny i oddaje nieocenione wprost usługi w salonie połączonym z jadalnią. W witrynie można bowiem przechowywać wszystko to, co jest potrzebne do nakrycia stołu, zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, takie jak święta, uroczysta kolacja czy imieniny.

Jako biblioteczka

Zastosowanie witryny jest wyłącznie uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. W związku z tym witryna jak najbardziej nadaje się też do przechowywania książek. Na półkach, w przeszklonych częściach mebla, można ustawić podręczny księgozbiór czy albumy ze zdjęciami. Książki w wyeksponowanym miejscu zawsze dobrze wyglądają, a ponadto schowane za szkłem się nie kurzą.

Jako dekoracja

Witryna przeznaczona w swojej przeszkolonej części na oryginalne ceramiczne lub metalowe świeczniki czy rzeźby może stanowić bardzo ciekawy akcent aranżacji całego salonu. Jeśli w witrynie ustawimy unikatowe i pasujące do stylu, w jakim jest utrzymane wnętrze, elementy dekoracyjne, możemy w ten sposób podkreślić jego indywidualny charakter. Gdy witryna będzie miała pełnić funkcję głównie dekoracyjną, to ciekawą propozycję stanowią na pewno modele z podświetlanymi półkami z kolekcji sklepu internetowego WikiMeble – https://www.wikimeble.pl/WITRYNY. Oświetlenie dodaje elegancji witrynie i pozwala na doskonałe wyeksponowanie dekoracji. Poza tym dyskretnie podświetlony mebel wprowadza do pokoju dziennego nastrojowy i niepowtarzalny klimat.

Similar Posts